https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

15 do Mezimesti

Autobusy linii nr 15 pojadą z Wałbrzycha przez Mieroszów do czeskiego Mezimesti.
 
Linia autobusowa nr 15 z Wałbrzycha zostanie przedłużona i będzie docierała do Mezimesti, a nie jak do tej pory jedynie do przygranicznego Golińska. Starania o połączenie zostały zapoczątkowane w Roku 2015, kiedy z inicjatywy starostki Mezimesti Evy Mückovej oraz burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego doszło w Broumovie do spotkania prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja oraz hetmana Kraju Hradeckiego Lubomíra Franca. Już wtedy ruszyły intensywne prace Gminy Wałbrzych, Gminy Mieroszów oraz Gminy Mezimesti, mające na celu skomunikowanie Aglomeracji Wałbrzyskiej z regionem broumovskim.
– Po wielu miesiącach spotkań, ustaleń oraz uzyskiwaniu wymaganych pozwoleń będziemy mieli namacalny efekt tych działań – przedłużenie linii nr 15 to bardzo ważny krok w kierunku rozwoju Gminy Mieroszów, udogodnienie dla naszych mieszkańców, a także ukłon w stronę turystów. Dla mieszkańców Mezimesti będzie to zaś okazja do odwiedzenia Mieroszowa i Wałbrzycha, poznania naszych atrakcji turystycznych, skorzystania z bogatej oferty kulturalnej, uczestniczenia w wydarzeniach sportowych, a także zrobienia zakupów. Dodatkowo uruchomienie tego połączenia ułatwi współpracę między szkołami z gmin Mieroszów i Mezimesti, które od lat uczestniczą we wspólnych projektach – podkreśla burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.
Do Czech będą codziennie cztery kursy, a bilet będzie kosztował 2,80 zł.
– Na terenie Republiki Czeskiej obowiązywać będą przystanki położone w Starostinie oraz Mezimesti (przy dworcu kolejowym). Rozkład jazdy został utworzony w sposób gwarantujący skorzystanie z połączeń kolejowych na trasach: Mezimesti – Nachod i Mezimesti – Broumov. W związku z tym zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 15 – prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
(RED)
 
SONY DSC
Od kwietnia będzie można dojechać autobusem podmiejskim do czeskiego Mezimesti.

REKLAMA

Kliknij tutaj