Młodzicy wrócili z medalami

Ponad 150 młodych biathlonistów rywalizowało na trasach Jamrozowej Polany w Dusznikach Zdroju w mistrzostwach Polski młodzików i młodzików młodszych oraz w finałowych zawodach cyklu „Celuj w Igrzyska”.
mlodzicy duszniki

Trudne warunki śniegowe nie przeszkodziły w rozegraniu wszystkich zaplanowanych konkurencji. Pierwszego dnia rozegrano bieg sprinterski. W kategorii młodzików srebrny medal wywalczył Marcin Kaczanowski, 4 miejsce zajął Jakub Rutkowski, 10 był Grzegorz Dereń, a 11 Kacper Rutkowski. Wśród młodziczek brąz wywalczyła Amelia Jęczmieniak, 10 była Weronika Przemyślak, a 13 Wiktoria Przemyślak. W rywalizacji młodzików młodszych 10 miejsce zajął Hubert Matusik, a 13 Kamil Wodziak.
Drugi dzień stał pod znakiem biegów indywidualnych i tu również z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Kaczanowski, zdobywając kolejne srebro, Grzegorz Dereń dołożył brąz, a tuż za podium uplasował się Kacper Rutkowski, 11 miejsce zajął Michał Baraniec, a 14 Mateusz Szczepaniak. Wśród młodziczek 5 miejsce wywalczyła Wiktoria Przemyślak, a 10 Amelia Jęczmieniak. Wśród młodzików młodszych 7 był Hubert Matusik.
Na zakończenie mistrzostw rozegrano biegi sztafetowe. W kategorii młodzików bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór I w składzie: Marcin Kaczanowski, Grzegorz Dereń i Kacper Rutkowski. 5 miejsce zajęła II sztafeta w składzie: Jakub Rutkowski, Mateusz Szczepaniak, Michał Baraniec. Młodziczki UKN Melafir I w składzie: Weronika Przemyślak, Amelia Jęczmieniak, Wiktoria Przemyślak zdobyły brązowy medal, a druga sztafeta, w składzie: Martyna Poręba, Aleksandra Mikołajczyk, Weronika Mikołajczyk, zajęła 6 miejsce. Sztafeta młodzików młodszych, w składzie: Hubert Matusik, Kamil Wodziak, Mariusz Pływaczyk, zajęła czwarte miejsce.
Końcowa klasyfikacja „Celuj w Igrzyska: młodzicy – 4 miejsce Marcin Kaczanowski, 6 miejsce Grzegorz Dereń; młodziczki – 6 miejsce Wiktoria Przemyślak.
W barwach UKN Melafir Czarny Bór wystartowali zawodnicy MUKN „Pod Stróżą” Miszkowice.