https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Koncert z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczawnie Zdroju

3 marca, z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Wałbrzyskie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość we współpracy z Powiatem Wałbrzyskim zorganizowało w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju specjalny koncert poświęcony pamięci Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.
Na scenie wystąpiły między innymi dzieci i młodzież ze szkół w Głuszycy, Świdnicy, Szczawna Zdroju, Wałbrzycha, Wrocławia i Rybnika, a także gościnnie Barbara Korzeniowska-Szymela, Grzegorz Kmiecik i Piotr Luteńko.
– To bardzo ważne, abyśmy dzisiaj pamiętali o ogromnej odwadze i poświęceniu tych ludzi, ludzi takich jak „Inka – bohaterka dzisiejszego koncertu – którzy swoją odwagą i niezłomnością przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Ich postawa jest wzorem poświęcenia i miłości do ojczyzny, a naszym obowiązkiem jest dopilnować, aby nasze dzieci pamiętały o swojej historii i miały wpojone te wartości. Cieszę się, że mogliśmy pomóc Zrzeszeniu WiM w organizacji tego koncertu – mówi starosta Jacek Cichura.
Sala w Teatrze Zdrojowym była wypełniona po brzegi, a wielu uczestników nie kryło łez wzruszenia oglądając przepiękny program artystyczny.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 koncert wykletych szczawno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szczawieński koncert dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń.

REKLAMA

Kliknij tutaj