https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Będą następcy Kamili Żuk?

Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, wraz z dyrektorem Mieroszowskiego Centrum Kultury Grzegorzem Orłowskim spotkali się w Dusznikach-Zdroju z burmistrzem tego miasta Piotrem Lewandowskim. Rozmowy dotyczyły współpracy gminy Mieroszów i gminy Duszniki-Zdrój w zakresie szkolenia oraz trenowania dzieci i młodzieży w narciarstwie biegowym oraz biathlonie.
 
– Burmistrz Piotr Lewandowski pokazał nam imponujący obiekt Duszniki Arena, na którym pod koniec stycznia tego roku odbyły się Mistrzostwa Europy w Biathlonie. Cieszę się, że efektem naszych rozmów i zarazem pierwszym krokiem naszej współpracy będzie przekazanie gminie Mieroszów profesjonalnej strzelnicy biathlonowej składającej się z 15 stanowisk. UKS Mieroszów oraz UKS Sokołowsko odnotowały w sezonie zimowym 2016/2017 bardzo dobre wyniki w zawodach wojewódzkich oraz ogólnopolskich. A współpraca pomiędzy naszymi gminami otwiera nowe możliwości dla tych klubów w zakresie organizowania obozów treningowych oraz kontynuowania kariery sportowej naszych zawodników w dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Przypomnę tylko, że światowej klasy zawodniczka Kamila Żuk zaczynała przygodę z narciarstwem biegowym w UKS Sokołowsko, następnie trenowała w UKS Mieroszów, aby potem dostać się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego właśnie w Dusznikach – mówi burmistrz Marcin Raczyński.
(RED)
 piotr lewandowski marcin raczynski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Burmistrz Dusznik Zdr. Piotr Lewandowski i burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.

REKLAMA

Kliknij tutaj