Rezerwy mistrza pokonane!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej grupy D II ligi pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Muszkieterów Nowa Sól 89:49. Wałbrzyszanie awansowali na pozycję lidera, jednak prowadzący do tej pory Śląsk Wrocław rozegra derby z Gimbasketem dopiero w czwartek.
Mimo świetnego wyniku po syrenie kończącej mecz, pierwsza kwarta nie była tak dobra w wykonaniu gospodarzy, a nawet przez chwilę zanosiło się na niemałą sensację. Po dość wyrównanym początku, Górnik odskoczył rywalowi i prowadził 13:7 (7 punktów zdobył Piotr Niedźwiedzki, a 6 Marcin Wróbel). Potem, dość niespodziewanie, goście nie tylko wyrównali rezultat, a nawet wyszli na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 17:20, a po dwóch minutach gry w drugiej odsłonie biało-niebiescy wyrównali stan meczu, po czym poszli za ciosem i stopniowo budowali przewagę nad rywalem. Jeszcze przed końcem tej części spotkania mieli 10 punktów więcej od Muszkieterów i po pierwszej połowie prowadzili 42:31.
Trzecia ćwiartka była najlepsza dla podopiecznych Arkadiusza Chlebdy pod względem gry w defensywie, ponieważ stracili tylko 6 oczek! W dodatku popisali się 2 seriami: 9:0 i 8:0, dzięki czemu osiągnęli przewagę ponad 20 punktów i na 10 minut przed końcem rywalizacji wygrywali aż 64:37. Ostatnia partia była tylko formalnością, a celem miejscowych było osiągnięcie wyniku, w którym będą mieć przynajmniej 30 oczek więcej od nowosolskiej ekipy. Ostatecznie udało się osiągnąć nawet 40-punktową przewagę i Górnik wygrał 89:49 i co najmniej do czwartku będzie na pozycji lidera grupy D II ligi.
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Górnik Trans.eu zagra w Ostrowie Wielkopolskim z rezerwami Stali. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 5 marca o godz. 18:30.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Muszkieterowie Nowa Sól 89:49 (17:20, 25:11, 22:6, 25:12)
Górnik: Niedźwiedzki 22, Wróbel 19, Ratajczak 13, Bochenkiewicz 12, Glapiński 6, Kozak 6, Durski 4, Jeziorowski 3, Krówczyński 2, Rzeszowski 2, Podejko 0, Niesobski 0.
Muszkieterowie: Zywert 21, Łopiński 7, Ostrowski 7, Krawczyk 5, Chorągwicki 4, Ludwisiak 3, Busz 2, Winiarski 0, Poliwiak 0, Klocek 0, Bednarczyk 0.