https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ruszyły zapisy na Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie

 

Print
Print

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie wpisał się już na stałe w kalendarz imprez biegowych. Tegoroczna impreza odbędzie się 2 maja br. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.
 
Zeszłoroczny Półmaraton pokazał, że biegi górskie cieszą się ogromną popularnością. Wpływ na to mają przede wszystkim  bajkowe krajobrazy, które odwracają uwagę od zmęczenia, a także doskonale mobilizują do pokonywania kolejnych kilometrów.
Organizatorzy półmaratonu: Gmina Czarny Bór i Gmina Stare Bogaczowice, zaplanowali w tym roku dwie trasy.
– Rozbudowanie półmaratonu o dodatkową, krótszą trasę to ukłon w stronę tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Każdy będzie mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę maratonu, która mobilizuje do dalszej pracy i osiągania kolejnych sukcesów – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.
Tym razem bieg wystartuje ze stadionu sportowego w Witkowie, gmina Czarny Bór. Tam też będzie znajdowało się biuro zawodów. Ci, którzy zdecydują się na dłuższą trasę, będą mieli do pokonania 26 km odcinek, prowadzący wokół i przez szczyt Trójgarbu. Biegacze w tym roku „zaliczą” trzy kilkukilometrowe podbiegi, a suma przewyższeń wyniesie blisko 700 metrów. Krótsza trasa liczy 8 km i biegnie przez „skrzyżowanie siedmiu dróg”.
Udział w majowym Półmaratonie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. 16 i 17-latkowie potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
– Warto zapisywać się na bieg już teraz, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ale także na wysokość opłaty startowej, która do 15 kwietnia wynosi tylko 30 złotych. W terminie 16 – 30 kwietnia start kosztuje 50 złotych, a dzień przed i w dniu zawodów 80 złotych – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Dla uczestników zawodów będzie dostępna koszulka techniczna w promocyjnej cenie 20 zł. Doceniając wysiłek wszystkich uczestników biegu, organizatorzy nagrodzą nie tylko najlepszych. Każdy sportowiec otrzyma medal i zestaw gadżetów. Po biegu odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród.
Chętni mogą zapisywać się na bieg pod poniższym linkiem:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2939
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj