Pierwsza pełna pula

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi pokonali w hali Aqua-Zdrój AGH Kraków 3:1. Było to ich pierwsze zwycięstwo za trzy punkty, a do dziewiątego Norwida Częstochowa tracą już tylko jeden punkt.
Wałbrzyszanie rozpoczęli mecz w składzie: Schamlewski, Zieliński, Napiórkowski, Durski, Szewczyk, Siwicki oraz Obrębski jako libero. Dwustu widzów, którzy przyszli na to spotkanie, nie mają czego żałować, bo od początku mecz był emocjonujący. Po wyrównanym starcie krakowianie odskoczyli na 3 oczka, jednak gospodarze – po asie serwisowym Siwickiego – wyrównali do stanu 9:9. Potem znów goście odzyskali 3-punktowe prowadzenie i trener Przemysław Michalczyk poprosił o czas. Po przerwie rezultat długo oscylował koło remisu, aż w końcu wałbrzyska ekipa wyszła na prowadzenie i wydawało się, że wygra seta. Ale AGH odwróciło losy końcówki i przy stanie 22:23 krakowianie zdobyli 3 punkty z rzędu i miejscowi przegrali 23:25. Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:0 i cały czas utrzymywali prowadzenie, dzięki czemu grało im się pewnie i dość spokojnie. Długo utrzymywali 4-5-punktową przewagę i wygrali seta 25:21, wyrównując stan meczu.
Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia wałbrzyszan 4:1, co zmusiło trenera krakowskiej drużyny do przerwania gry. Przyjezdni szybko wyrównali, ale po chwili znów miejscowi prowadzili 7:4 i później skutecznie powiększali przewagę. Gdy różnica wzrosła do 8 oczek było już pewne, że Victoria PWSZ nie przegra tej części spotkania. Ostatecznie wygrała ją aż 25:14 i była na najlepszej już drodze do zwycięstwa. Gdy wydawało się, że w czwartym secie jest wszystko jasne, bo Dolnoślązacy prowadzili 16:12, nagle akademicki zespół odrobił straty i wyrównał do stanu 22:22, przez co zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka. Ekipa Przemysława Michalczyka w porę opanowała sytuację i wygrała tę odsłonę 25:23, a cały mecz 3:1.
W następnej kolejce Victoria PWSZ zagra w Siedlcach z KPS, a spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godz. 18:00.