Kościanie dostali po kościach

W 24. kolejce grupy D II ligi koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Kościanie Obrę 89:69. Swoje spotkanie wygrał także Śląsk Wrocław, przez co biało-niebiescy nadal są tylko wiceliderem.
Po dość wyrównanym początku spotkania, wałbrzyszanie dość szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów, dzięki czemu mogli grać bez dużej presji i spokojnie powiększać dystans. Szybko wypracowali 10 punktów przewagi, a po 10 minutach wygrywali 25:12. Druga kwarta wyglądała podobnie do pierwszej: Górnik kontrolował grę i wynik, ale w końcówce tej części spotkania zabrakło koncentracji, co pozwoliło kościanom odrobić część strat i po pierwszej połowie Obra przegrywała 36:44.
W trzeciej ćwiartce podopieczni Arkadiusza Chlebdy zdobyli 26 punktów (z czego 10 autorstwa Piotra Niedźwiedzkiego) i osiągnęli ponad 20-punktową przewagę nad rywalem. W tym czasie zanotowali serię 13:0 po trafieniach „Niedźwiedzia”, Bartłomieja Ratajczaka, Pawła Bochenkiewicza oraz Damiana Durskiego i było już niemal pewne, że Górnik nie przegra tego spotkania. Na 10 minut przed końcową syreną goście prowadzili 70:51, a ostatnia odsłona była tylko dopełnieniem formalności. Warto dodać, że wałbrzyszanie na 4 minuty przed końcem spotkania mieli już ponad 30 punktów więcej od przeciwnika, lecz Obra na sam koniec także zdołała popisać się serią 13:0. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 89:69.
W następnej kolejne Górnik Trans.eu podejmie w Wałbrzychu Muszkieterów Nowa Sól. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 25 lutego o godz. 18:30.

Obra Kościan – Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:89 (12:25, 24:19, 15:26, 18:19)
Obra: Kaczmarek 16, Kiszka 11, Kabat 10, H. Ratajczak 8, Ciążkowski 7, Rau 7, Skrzypczak 6, Mielnik 4, Szymkowiak 0, Stanisławiak 0, Adamczak 0.
Górnik: Niedźwiedzki 20, Niesobski 17, Wróbel 16, Bochenkiewicz 9, Glapiński 8, Jeziorowski 6, Durski 4, Rzeszowski 4, Kozak 3, Ratajczak 2, Krówczyński 0.