Przegrali z liderem

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w zaległym spotkaniu 18. kolejki I ligi przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem 1:3. Sytuacja w tabeli wałbrzyszan jest coraz trudniejsza.
Podopieczni Przemysława Michalczyka rozpoczęli spotkanie w składzie: Szewczyk, Zieliński, Durski, Napiórkowski, Siwicki, Schamlewski oraz Obrębski jako libero. Po asie serwisowym Szewczyka goście prowadzili 2:1, potem jednak gra toczyła się punkt za punkt. Później miejscowi szybko odskoczyli na 4 punkty i trener wałbrzyszan poprosił to czas. Jego podopiecznym udało się nawet zmniejszyć stratę do 1 oczka, lecz rywale równie szybko odbudowali przewagę na poziomie 5-7 punktów i wygrali tę partię 25:18. Drugi set początkowo był bardzo wyrównany, ale potem wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 16:13. I choć zwiększyli jeszcze dystans do 5 punktów, to w końcówce nie obyło się bez emocji, ale ostatecznie Victoria PWSZ wygrała 25:23.
Start trzeciej partii także był wyrównany, ale po paru minutach zespół z Wałbrzycha stracił 3 oczka i znów szkoleniowiec musiał poprosić o czas. Niewiele to dało, ponieważ zawodnicy Ślepska kontrolowali przebieg tej części spotkania i spokojnie powiększali przewagę i wygrali seta aż 25:15. Victoria chciała doprowadzić do tie-breaka i rozpoczęła czwartą odsłonę od prowadzenia 3:1. Ekipa z Suwałk szybko zdołała wyrównać rezultat, ale po chwili przyjezdni znów mieli 2-punktową przewagę, którą dość długo utrzymywali. Lider zaplecza Plus Ligi zdołał wyrównać stan seta, a potem poszedł jak sztorm, tracą tylko 1 oczko, a zdobywając 7 i Victoria PWSZ przegrała tę część spotkania 19:25, a cały mecz 1:3.
Najbliższe spotkanie wałbrzyszanie rozegrają w Zawierciu z Wartą, a rozpocznie się ono już w sobotę, 11 lutego o godz. 18:00.