https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Grzelak wśród triumfatorek

Lekkoatletka – wieloboistka Weronika Grzelak z Górnika Wałbrzych znalazła się wśrod czterech reprezentacyjnych triumfatorek klasyfikacji drużynowej międzynarodowych zawodów w Pradze. Biało – czerwone pokonały Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię i Czechy.
 
Zespół poprowadził do zwycięstwa trener Grzegorz Banaszek, od niedawna szkolący kadrę seniorek i zawodniczek młodzieżowych. Wcześniej prowadził najlepsze polskie juniorki, a na co dzień zajmuje się m.in. wielobojem w Górniku.
W klasyfikacji indywidualnej wygrała Francuzka Laura Arteil, wyprzedzając Izabelę Mikołajczyk. Grzelak była 4., a o 1 pkt wyprzedziła ją Brytyjka Jessica Taylor-Jemmett. Ósme miejsce zajęła Patrycja Skórzewska, a 15. Paulina Ligarska.
Ważnym sprawdzianem dla wieloboistek będą mistrzostwa Polski seniorek i juniorek, a następnie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy (lipiec), mistrzostwa świata w Londynie i wreszcie uniwersjada w Tajpej na Tajwanie (sierpień).
Weronika w Bydgoszczy będzie próbowała odkuć się za pechowy ubiegłoroczny występ na mistrzostwach świata juniorów w tym samym mieście. Wkrótce o tym napiszemy.
Andrzej Basiński
 grzelak praga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zwycięski zespół Polek w Pradze. Pierwszy z lewej trener Grzegorz Banaszek, pierwsza z prawej Weronika Grzelak.

REKLAMA

Kliknij tutaj