https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna otwiera filię w Szczawnie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna od maja bieżącego roku zacznie wspierać dzieci w jeszcze większym zakresie. W czasie ferii zimowych przewidziana jest adaptacja pomieszczeń w Zespole Szkół w Szczawnie Zdroju dla wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR).
zdjecie pppp
 
 
 
 
 
 
– Będzie to filia Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, działającej przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Dzieci z gminy Szczawno Zdrój i Stare Bogaczowice będą miały dużo bliżej do specjalistów – mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, pomysłodawca projektu.
Poradnia będzie mogła objąć wsparciem większa liczbę dzieci.
– We wrześniu, gdy pani dyrektor uruchamiała WWR miała zgłoszonych 10 maluszków, dziś z pomocy specjalistów poradni korzysta 35 dzieci, a dodatkowo na terenie powiatu działa 5 punktów mobilnych, zlokalizowanych w szkołach lub przedszkolach. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powiatu przeznaczamy kolejne środki na doposażenie Poradni w nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia badawcze– dodaje wicestarosta.
Do Powiatowej Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej przy al. Wyzwolenia 24-22 w Wałbrzychu, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. (74) 84 60 563.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu,

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty