https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zimowy marsz charytatywny

420 km dla niepełnosprawnego ratownika GOPR to cel charytatywnego przejścia głównego szlaku sudeckiego, które  zostało objęte patronatem honorowym Fundacji GOPR. 9 stycznia 2017 roku Andrzej Sawicki wyruszył w góry z zamiarem pokonania trasy zimowej imienia Mieczysława Orłowicza, prowadzącej przez Góry Izerskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne, Czarne, Sowie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote oraz Góry Opawskie, aż do Prudnika.
 
Trasa została podzielona na 17 odcinków. Przebieg przejścia można śledzić na Facebooku Fundacji GOPR. Cel przejścia jest charytatywny, gdyż promuje zbiórkę pieniężną, prowadzoną na rzecz znajdującego się w potrzebie ratownika Grupy Wałbrzysko – Kłodzkiej GOPR.
– Zebrane w ramach akcji środki zostaną przeznaczone na podstawowe potrzeby i rehabilitację niepełnosprawnego Józefa – ratownika GOPR, który niespełna 5 miesięcy temu doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Za sprawą udaru goprowiec doznał porażenia połowicznego prawostronnego z globalną afazją czuciowo ruchową, centralnego niedowładu nerwu tworzywowego prawego oraz niedowładu prawych kończyn. W chwili obecnej Józef nie jest samodzielny i wymaga ciągłej opieki. Paraliż nie ustąpił całkowicie, a prawa ręka jest niewładna. Od nowa musi nauczyć się chodzić. Utrzymuje się jedynie z niskiej emerytury i czeka teraz na zatwierdzenie wniosku o przyznanie stopnia niepełnosprawności. Nasz kolega, który wielokrotnie w górach narażał własne życie, by uratować życie innych, wymagana przede wszystkim rehabilitacja. A koszt jednego zabiegu w domu to 50,00 zł. Ratownik nie może wyjechać do sanatorium sam, gdyż wymaga opiekuna, a bez grupy inwalidzkiej opiekun jest dodatkowo płatny. Do tego dochodzą jeszcze koszty leczenia… Dlatego apelujemy o pomoc. Nie zwlekajcie! Akcja trwa tylko do 15 lutego! Chcąc pomóc ratownikowi GOPR możesz wpłacić dowolną darowiznę na konto Fundacji GOPR: Raiffeisen Polbank  50 1750 0012 0000 0000 3337 6127, wpisując w tytule przelewu: „Pomoc dla Józefa – Ratownika GOPR” lub skorzystać z przelewu PayU na stronie http://fundacja.gopr.pl/PayU – apelują organizatorzy akcji.
(RED)
 przejscie_charytatywne_glownego_szlaku_sudeckiego
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andrzej Sawicki wyruszył w góry z zamiarem pokonania trasy zimowej imienia Mieczysława Orłowicza, by pomóc choremu koledze z Wałbrzysko – Kłodzkiej Grupy GOPR.

REKLAMA

Kliknij tutaj