Siatkarze wciaż walczą o play off

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w 16. kolejce I ligi przegrali w Sanoku z TSV 1:3, a w sobotę w hali Aqua-Zdrój zmierzą się SKS Hajnówka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00.

Mecz w Sanoku wałbrzyszanie rozpoczęli w składzie: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Plizga, Hukel, Magnuszewski oraz Obrębski jako libero. Od początku gospodarze stopniowo powiększali przewagę i prowadzili 12:6. Następnie przyjezdni zmniejszyli stratę do 4 punktów, ale gospodarze już do końca kontrolowali przebieg seta. Pierwszego seta Victoria PWSZ przegrała 19:25, ale od początku drugiej odsłony narzuciła swój styl gry. Na początku było 3:3, potem goście poszli jak sztorm i wypracowali 7 oczek przewagi. TSV zmniejszyło stratę, lecz wałbrzyszanie nie pozwolili na nic więcej i wygrali tę partię 25:19, czym doprowadzili do wyrównania stanu meczu. Niestety, w kolejnych setach podopieczni trenera Przemysława Michalczyka nie byli w stanie pójść za ciosem. W trzeciej partii było 5:10, a po kolejnym asie serwisowym już 7:17. Momentami gospodarze mieli już 13 punktów przewagi i ostatecznie pozwolili rywalom tylko na taki dorobek (25:13). Czwarta odsłona znów rozpoczęła się od 2-punktowego prowadzenia miejscowych, którzy potem powiększyli je o 1 oczko. Siatkarze trenera Michalczyka zdołali wyrównać do stanu 17:17, ale nie zdołali zbudować przewagi i przegrali tego seta 21:25 i cały mecz 1:3. Przez tę porażkę wałbrzyszanie nadal są na 10. (przedostatnim) miejscu w tabeli zaplecza Plus Ligi, z 10-punktowym dorobkiem, mając 3 oczka straty do dziewiątego Norwida Częstochowa. Porażka ta bardzo utrudniła podopiecznym Przemysława Michalczyka walkę o grze w fazie play-off – aby awansować, należy zakończyć rundę zasadniczą na co najmniej 8. miejscu, do którego tracą 7 punktów.
A w najbliższej kolejce Victoria PWSZ zagra w hali Aqua-Zdrój z SKS-em Hajnówka. Zespół z Podlasia w poprzedniej kolejce przegrał w Nysie ze Stalą także 1:3. Jednak sytuacja SKS-u jest znacznie lepsza, ponieważ znajduje się na 6. miejscu z 19 oczkami na koncie, mając tylko punkt straty do piątego Krispolu Września. W poprzednim meczu SKS-u z Victorią PWSZ wałbrzyszanie przegrali w Hajnówce 1:3. Rewanżowy mecz rozpocznie się w sobotę, 21 stycznia o godz. 16:00.