https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dokończą obwodnicę Wałbrzycha

 
Wałbrzych znalazł się w gronie szesnastu miast, które otrzymają dofinansowanie na realizację kluczowych inwestycji drogowych. Ministerstwo Rozwoju, które rozdysponowało kwotę 2,15 mld złotych poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. Wałbrzych na budowę obwodnicy zachodniej otrzymał  297 milionów złotych i jest to jedno z najwyższych dofinansowań w całej puli środków.
drogi1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
O przyznaniu finansowania dla Wałbrzycha zadecydował przede wszystkim dobrze przygotowany wniosek o dofinansowanie jak również lata przygotowań do realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji drogowej.
– Budowa, zachodniej obwodnicy Wałbrzycha to czynnik decydujący o dalszym rozwoju naszego miasta oraz okolicznych miejscowości, szczególnie Szczawna Zdróju,  Mogę powiedzieć, że to kluczowy element pozwalający właściwie uregulować ciąg komunikacyjny, którego przez tyle lat nam brakowało – podkreśla prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. -Walczyliśmy o tę drogę długo i był to proces niezwykle skomplikowany, kosztował nas wiele nakładów sił a także środków finansowych, nie mówiąc o trudnościach administracyjnych. Dziś, komunikacja i połączenia drogowe decydują w istocie o funkcjonowaniu nowoczesnych miast i o tym jak są postrzegane przez mieszkańców i potencjalne osoby, które chcą wybrać atrakcyjne miejsce do życia. Stąd chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w te przygotowania jak również Ministerstwu Rozwoju za pozytywną decyzję.
W poniedziałek, w biurze posła na Sejm RP Michała Dworczyka (PiS) w Wałbrzychu odbyła się konferencja, na której sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział, że do 9 lutego zostanie podpisana umowa, która przewiduje przekazanie prawie 300 milionów złotych na realizację projektu budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.
– To świetna informacja nie tylko dla mieszkańców Wałbrzycha, ale też dla całego subregionu wałbrzyskiego. Warto pamiętać, że inwestycja ta nie mogła znaleźć swojego końca od blisko 20 lat, rząd Prawa i Sprawiedliwości uporał się z tym problemem w rok po objęciu władzy. Jest to realizacja obietnic wyborczych, w których deklarowaliśmy pochylenie się nad problemami małych i średnich miejscowości. Bo tutaj też jest Polska! – podkreśla posłem Michał Dwroczyk.
(RED)
 
Planowany przebieg zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

REKLAMA

Kliknij tutaj