Do Sanoka po zwycięstwo

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w 16. kolejce I ligi zagrają w Sanoku z TSV. Spotkanie rozpocznie się w środę, 18 stycznia o godz. 17:00.

W 15. serii gier podopieczni Przemysława Michalczyka pauzowali, ponieważ liga składa się z 11 zespołów i każda drużyna w dwóch kolejkach w sezonie ma przymusową przerwę. W ostatnim spotkaniu siatkarze Victorii PWSZ pokonali we własnej hali Norwida Częstochowa 3:2, ale mimo to zajmują10. lokatę w ligowej tabeli z 10 punktami na koncie. Jednak jest duża szansa na to, by przeskoczyć częstochowską ekipę, ale wałbrzyszanie muszą wygrać w Sanoku 3:0, by ten cel zrealizować.
Ekipa z Sanoka, podobnie jak Victoria PWSZ, znajduje się w dolnej części tabeli zaplecza Plus Ligi. Po porażce w Nysie ze Stalą 0:3 jest na 8. miejscu w tabeli, z dorobkiem 14 oczek. W poprzedniej rywalizacji Victorii z TSV w wałbrzyskiej hali Aqua-Zdrój sanoczanie wygrali 3:2, choć gospodarze prowadzili 2:1 i byli bliscy zwycięstwa po 4 setach.