Zaliczony sprawdzian przed derbami

W 18. kolejce grupy D II ligi koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Rawię Rawicz 84:76. Było to bardzo zacięte spotkanie, w którym o końcowym wyniku zadecydowała trzecia kwarta.

Mecz rozpoczął się dobrze dla wałbrzyszan: najpierw było 3:0 po akcji 2+1 Piotra Niedźwiedzkiego, a potem przez dłuższy czas utrzymywali 2-4-punktową przewagę. Ale – po przerwie na żądanie trenera gości – losy pierwszej kwarty się odwróciły. Koszykarze z Rawicza wyszli na prowadzenie, w samej końcówce wynik oscylował koło remisu, ale podopieczni Arkadiusza Chlebdy przegrywali po 10 minutach 17:18. Druga kwarta była słabsza w wykonaniu gospodarzy, ponieważ przez nieskuteczność w ataku i błędy w obronie mieli już 9 oczek straty do rywala. W samej końcówce jednak wzięli się za odrabianie strat i po pierwszej połowie przegrywali tylko 36:39.
Szkoleniowiec Górnika, przed rozpoczęciem trzeciej ćwiartki, wpuścił na parkiet Piotra Niedźwiedzkiego oraz Macieja Krówczyńskiego, co szybko przyniosło efekty. Biało-niebiescy zaczęli ją od serii 10:0, dzięki czemu mogli potem kontrolować przebieg tej części spotkania. Momentami mieli już 11-punktową przewagę, jednak na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili 60:52. W czwartej odsłonie wałbrzyszanie zwiększyli dystans do 16 oczek, co skłoniło szkoleniowca Górnika do wprowadzenia na parkiet m. in. Marcina Rzeszowskiego czy Damiana Durskiego. Pod koniec meczu goście zmniejszali straty, lecz nie mieli szans na wyrównanie i biało-niebiescy wygrali 84:76.
W następnej meczu w hicie kolejki Górnik Trans.eu podejmie w hali Aqua-Zdrój w derbach WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 21 stycznia o godz. 20:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Rawia Rawag Rawicz 84:76 (17:18, 19:21, 24:13, 24:24)
Górnik: Niedźwiedzki 32, Glapiński 14, Krówczyński 13, Niesobski 12, Bochenkiewicz 6, Durski 3, Wróbel 2, Ratajczak 2, Kozak 0, Rzeszowski 0, Jeziorowski 0.
Rawia: Maciołek 24, Wielechowski 16, Nowicki 11, Jankowiak 10, Kuta 8, Kołakowski 3, Maciejewski 2, Samuła 2, Staśkowiak 0, Jamroży 0.