https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czas na rehabilitację

Po niespodziewanej porażce w Międzychodzie z Sokołem, koszykarze Górnika Trans.eu będą chcieli zrehabilitować się w 18. kolejce grupy D II ligi w meczu z Rawią Rawicz. Mecz odbędzie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, w sobotę, 14 stycznia o godz. 17:30.
SONY DSC
Dla wałbrzyszan jest to ostatni sprawdzian przed derbową rywalizacją z liderem rozgrywek, którym jest Śląsk Wrocław. Biało-niebiescy, po porażce 67:70 z Sokołem Międzychód, nadal są na 2. miejscu w ligowej tabeli, z 30 oczkami na koncie, mając dwupunktową stratę do wrocławian. Dwa najbliższe mecze będą bardzo istotne dla wałbrzyskiej ekipy, ponieważ pokażą, czy zespół ten może powalczyć jeszcze o 1. miejsce, dzięki czemu teoretycznie łatwiej powinno być w fazie play-off.
Drużyna z Rawicza w poprzedniej serii gier bardzo pewnie wygrała na własnym parkiecie z WKK Wrocław 82:58. Mimo to trochę rozczarowuje, bo miała się bić o podium, a zajmuje obecnie 6. lokatę z dorobkiem 24 punktów, mając 2 oczka straty do rezerw Stali Ostrów Wlkp., które zajmują 3 miejsce. W poprzednim spotkaniu Górnika Trans.eu z Rawią w Rawiczu pewnie wygrali podopieczni Arkadiusza Chlebdy 72:60. Najwięcej punktów zdobył dla wałbrzyszan Rafał Glapiński (20), a dla gospodarzy Szymon Maciołek (19).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj