https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkanie przy choince

 
Gmina Stare Bogaczowice jest już gotowa na święta! Mieszkańcy wspólnie przygotowali kartki, stroiki i ozdoby choinkowe pod czujnym okiem instruktorów na warsztatach z rękodzieła i quillingu. A w sobotę tradycyjne spotkanie przy choince.
choinka-z-reniferem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Materiały i zajęcia sfinansowała Fundacja „Polny Kwiat”, która na terenie gminy Stare Bogaczowice realizuje projekt pt. „Kolorowe świetlice – zmieniają świata oblicze”. W miniony wtorek odbyły się także warsztaty florystyczne poprowadzone przez Danutę Węgłowska pracownika Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – uczestnicy wykonali stroiki świąteczne.
– Wszystkie działania związane ze świętowaniem Świąt Bożego Narodzenia, które proponujemy naszym mieszkańcom mają na celu integrację, a także podtrzymanie tradycji świątecznych i ludowych” – wyjaśnia Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Z kolei w sobotę, 17 grudnia o godz. 16.00, władze Starych Bogaczowic zapraszają mieszkańców gminy na coroczne spotkanie przy choince. Na plac przed urzędem gminy przybędzie Mikołaj, będzie wspólne zapalenie światełek na choince, śpiewanie kolęd oraz pokaz sztucznych ogni.
(IL)

REKLAMA

Kliknij tutaj