https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury

10 grudnia 2016 r. przyszedł czas na uroczyste podsumowanie Dolnośląskiej Stolicy Kultury, które odbyło się w Centrum Kulturalno – Kongresowym WITOLD w Boguszowie – Gorcach. W trakcie gali finałowej wystąpił chór Renoma z Głuszycy, warszawscy artyści bliscy naszym sercom – Aurelia Sobczak, Barbara Droździńska i Stanisław Górka oraz Zespół Pieśni i Tańca „ŁANY” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 
– W marcu 2016 roku rozstrzygnięty został konkurs na Dolnośląską Stolicę Kultury, którą w tym roku – decyzją Sejmiku Województwa  Dolnośląskiego – został Powiat Wałbrzyski. Zaplanowaliśmy w sumie 20 wydarzeń, które odbywały się we wszystkich 8 gminach naszego powiatu. Wsparcia udzielili nam nie tylko przedstawiciele samorządów, ale centra kultury, biblioteki, przedsiębiorcy, a przede wszystkim sami mieszkańcy. To dzięki nim i pomysłodawcom konkursu udało nam się z sukcesem zrealizować tak ogromne przedsięwzięcie. Spotkaliśmy się po raz pierwszy 23 kwietnia br. na uroczystym otwarciu w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Dolnośląską Stolicę Kultury rozpoczął barwny korowód, prowadzony przez najmłodszych artystów Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura otrzymał od Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Tadeusza Samborskiego – spory ciężar – Klucz do Dolnośląskiej Stolicy Kultury, który stał się naszym znakiem rozpoznawczym. To właśnie na otwarciu zagościła u nas kultura przez duże K. Gwiazdą wieczoru był obsypany nagrodami Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu im. M. Skłodowskiej Curie z Lublina. Feeria barw, przepiękne stroje, niesamowicie zdolni, młodzi ludzie obudzili w naszych sercach inną wrażliwość. Większą czułość na odbiór kultury i większe dla niej zrozumienie. To właśnie od tego momentu rozpoczęliśmy szereg wydarzeń kulturalnych, które odbywały się w poszczególnych gminach. Podczas zakończenia projektu Dolnośląskiej Stolicy Kultury Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego złożył podziękowania Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego Cezaremu Przybylskiemu, a szczególne podziękowania skierował do: Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Wandy Gołębiowskiej, Małgorzaty Sroczyńskiej – Kordys z Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a także do wójtów i burmistrzów gmin Powiatu Wałbrzyskiego, dyrektorów gminnych centrów kultury, mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice oraz do wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Ten sukces jest przede wszystkim Waszą zasługą – podkreśla Aneta Błaszkiewicz, koordynator projektu.
(DCH)
 
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 zakonczenie-dsk
 
 
 
 
 
 
 
 
Podsumowanie Dolnośląskiej Stolicy Kultury zostało zorganizowane w Centrum Kulturalno – Kongresowym Witold w Boguszowie – Gorcach.

REKLAMA

Kliknij tutaj