https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najlepsi na czas

 
Wręcz popisowo zaprezentowali się podczas Czasówek Karkonoskich młodzi kolarze Górnika Wałbrzych.
 
W końcowej klasyfikacji 7 tego rodzaju zawodów szosowych, wśród młodzików zwyciężyli Karol Woźniak i Julia Kowalska, piąta była Adrianna Rasińska, a szósta Kinga Kopiwoda. Z kolei najlepszym juniorem młodszym okazał się Paweł Marchlewski, a piątą lokatę w tej kategorii wiekowej zajęła Wiktoria Węgrzynowska.
Swoja supremację w samotnym zmaganiu się z dystansem podczas wspomnianego cyklu „górnicy” potwierdzili w Czasówce Kaczawskiej oraz na zawodach w Gorzanowicach. W obu zwyciężali Woźniak i Kowalska, a warto dodać, że w pierwszej z wymienionych imprez Rasińska była trzecia, a Dominik Kopiwoda (juniorzy młodsi) drugi.
Woźniak z Kowalską dominowali także podczas kryterium ulicznego w Bolkowie i stanęli na najwyższym stopniu podium. Rasińska zajęła czwarte miejsce, a Węgrzynowska była trzecia.
I wreszcie w Memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku (kryterium), Kowalska była druga, a Woźniak czwarty. Rasińska zajęła 6.pozycję.
Niegdyś w MP elity dwukrotnie w jeździe indywidualnej na czas triumfowała zawodniczka Górnika Joanna Ignasiak. Byc może, Julia Kowalska pójdzie w jej ślady. Natomiast Karol Woźniak zmierza tropem Dariusza Baranowskiego, który właśnie czasówkami rozstrzygał na swoją korzyść Tour de Pologne, a na igrzyskach w Atlancie był w tej konkurencji dziewiąty. Trzymajmy kciuki za dwójkę utalentowanych zawodników wałbrzyskiego klubu. A do dokładniejszej oceny ich startów w minionym sezonie jeszcze wrócimy.
Andrzej Basinski
julia-kowalska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Julia Kowalska.

REKLAMA

Kliknij tutaj