Na półmetku bez zwycięstwa

W 11. kolejce I ligi siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali w hali Aqua-Zdrój z KPS Siedlce 2:3. A to oznacza, że na półmetku rundy zasadniczej podopieczni Przemysława Michalczyka nie odnieśli zwycięstwa.
Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Magnuszewski, Olszewski, Schamlewski, Napiórkowski, Hukel, Pietkiewicz oraz Obrębski jako libero. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a drużyna Victorii grała z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Wynik oscylował koło remisu aż do stanu 22:22, jednak w końcówce gospodarze wykorzystali błędy rywala i wygrali seta na przewagi 26:24. Drugi set był jednostronny: goście szybko wyszli na prowadzenie 6:3, miejscowi zdołali wyrównać do stanu 6:6, lecz zaraz siedlczanie odzyskali prowadzenie i nawet przerwa w grze na żądanie trenera Przemysława Michalczyka nie pomogła wałbrzyszanom. Goście kontrowali przebieg gry i zwyciężyli 25:18 , czym wyrównali stan meczu. Trzecia partia na początku była wyrównana do stanu 10:10. Potem zespół z Wałbrzycha mnożył błędy, co przyjezdnym najpierw umożliwiło objęcie prowadzenia, a potem ekspresowe powiększenie przewagi, co dało im zwycięstwo w trzecim secie 25:18.
W czwartej odsłonie Przemysław Michalczyk wpuścił na parkiet Frąca i Plizgę, co miało gospodarzom pomóc w walce o tie-break. Ale to ekipa KPS już początku wypracowali 7 punktów przewagi i wydawało się, że już jest po spotkaniu. Nic bardziej mylnego: po wejściu na parkiet nowego nabytku Victorii PWSZ – Mateusza Siwickiego przebieg seta odwrócił się o 180 stopni. Najpierw wałbrzyszanie wyrównali do stanu 20:20, a potem wyszli na prowadzenie i wygrali seta 25:23, dzięki czemu kibice mogli obejrzeć tie-breaka. Lecz w piątej partii Victoria PWSZ nie poszła za ciosem. Zaczęło się od 0:3 i choć wałbrzyszanie zdołali wyrównać, to KPS odzyskał prowadzenie, którego już nie oddał. Victoria PWSZ przegrała tie-break 11:15 i cały mecz 2:3.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają w hali Aqua-Zdrój ze Stalą Nysa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 grudnia.