https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kresów wschodnich czar

 
Po raz piąty w Powiecie Wałbrzyskim odbył się koncert „Dumka na dwa serca – Kresów Wschodnich Czar”, zorganizowany w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury – zadania dofinansowanego z budżetu województwa dolnośląskiego.
 
Okazją do spotkania z artystami: Aurelią Sobczak, Barbarą Droździńską oraz Stanisławem Górką w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy, były obchodzone w gminie Głuszyca senioralia. Koncert otworzył występ chóru „Renoma” z Głuszycy, który jest częścią projektu Dolnośląska Stolica Kultury. Potem warszawscy artyści przenieśli zaproszonych gości i seniorów „do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem” do Kamieńca, do Wilna, do Lwowa. Do dawnej majestatycznej kultury polskiej.
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego skała serdeczne podziękowania burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi i Monice Rejman – dyrektorowi Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy za zrozumienie kultury, rozumienie potrzeby jej krzewienia, okazywaną gościnność i współpracę.
(MB)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 dumka-w-gluszycy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po raz piąty w Powiecie Wałbrzyskim odbył się koncert „Dumka na dwa serca – Kresów Wschodnich Czar”.

REKLAMA

Kliknij tutaj