https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedyne takie święto

 
W Mieroszowie uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Michała Archanioła, w asyście żołnierzy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa, pod dowództwem ppłk Roberta Wiese oraz pocztów sztandarowych OSP Mieroszów, OSP Sokołowsko, harcerzy i szkół Gminy Mieroszów.
 
Dalsza część uroczystości, którą prowadzili żołnierze 10 BKPanc, przeniosła się do mieroszowskiego Rynku. Po wciągnięciu flagi Rzeczypospolitej Polskiej i odśpiewaniu hymnu, a także apelu pamięci i salwie honorowej, uczestnicy obejrzeli inscenizację przygotowaną przez członków Fundacji Strefa Aktywności Survivalowej „Góry Suche”. Za sprawą burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego i radnego Rady Miejskiej Mieroszowa Dariusza Szmulika tradycją się stało, że tak ważne święta, jak Narodowe Święto Niepodległości i Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzone są w Gminie Mieroszów w bardzo uroczysty sposób. Od dwóch lat obchodom towarzyszy asysta żołnierzy ze Świętoszowa.
– Dziękujemy generałowi brygady Maciejowi Jabłońskiemu i dowódcy DAS płk. Robertowi Wiese za wsparcie w tak ważnych wydarzeniach. Asysta żołnierzy biorących udział w uroczystościach z ceremoniałem wojskowym w naszej gminie to hołd, który jesteśmy winni oddać tym, którzy walczyli i walczą za naszą wolność i niepodległość. Dziękuję również mieszkańcom naszej gminy, członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Mieroszowa i Sokołowska, młodzieży, a także kombatantom towarzyszącym nam podczas obchodów – podsumowuje burmistrz Raczyński.
Na część artystyczną Mieroszowskie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich gości do Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego. Koncert poprowadzili Natasza Henko i Michał Nowaczyk, a na scenie wystąpili: Chór „Irysy”, młodzież Gminy Mieroszów – Paulina Czernik, Maja Golecka, Maja Michalska, Mikołaj Szychowiak, Nikola Aftyka, Kacper i Tomasz Skalscy, Wiktoria Wacław, Marta Linowska oraz na zakończenie Zespół „Zgoda” z Chełmska Śląskiego.
(KK)
 
SONY DSC
Żołnierze Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa znów uświetnili uroczystość w Mieroszowie.

REKLAMA

Kliknij tutaj