https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Benefis Grzegorza Michalaka

W ostatniej kolejce rozgrywek III grupy III ligi w 2016 r. piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają na własnym boisku z Ruchem Zdzieszowice. Mecz rozpocznie się w sobotę, 19 listopada o godz. 13:00.
SONY DSC
Po wygranej we Wrocławiu przy ul. Oporowskiej z rezerwami Śląska 1:0 (po trafieniu Dariusza Michalaka) wałbrzyszanie nadal są w strefie spadkowej i opuszczą ją najwcześniej wiosną. Obecnie są na 15. lokacie z 14 oczkami na koncie i bilansem bramek 10:20, mając 6 punktów straty do będących 2 pozycje wyżej rezerw Górnika Zabrze. Nie wiadomo, czy na ostatni mecz jesieni do składu wrócą Mateusz Krzymiński i Kamil Jarosiński, którzy od dłuższego czasu są poza kadrą zespołu z różnych przyczyn. Mecz z Ruchem będzie prawdopodobnie ostatnim występem Grzegorza Michalaka, który zapowiedział zakończenie kariery.
Ruch jest wiceliderem w tabeli grupy III z 30 punktami na koncie i – bez względu na wynik uzyskany w Wałbrzychu – przezimuje na 2. miejscu. Obecnie ma 5 oczek straty do lidera – GKS-u Jastrzębie Zdrój – i ma szansę na jej zmniejszenie, dlatego ekipa ze Zdzieszowic na pewno nie przejdzie obok spotkania.
Górnik i Ruch spotkali się ostatni raz dwukrotnie w sezonie 2013/14 w II lidze zachodniej: biało-niebiescy wygrali w Wałbrzych 2:1, a w Zdzieszowicach przegrali 0:3.
 
Zestaw par 17. kolejki III grupy III ligi:
Górnik Wałbrzych – Ruch Zdzieszowice (sobota, 19 listopada, godz. 13:00)
Falubaz Zielona Góra – BKS Stal Bielsko-Biała
Rekord Bielsko-Biała – Śląsk II Wrocław
Skra Częstochowa – Piast Żmigród
Pniówek Pawłowice Śl. – Lechia Dzierżoniów
Górnik II Zabrze – Olimpia Kowary
Stal Brzeg – Unia Turza Śl.
GKS Jastrzębie Zdrój – Miedź II Legnica
KS Polkowice – Ślęza Wrocław
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj