Uczennice postawiły się akademiczkom

Rewelacyjny beniaminek z Łodzi postawił trudne warunki gry piłkarkom nożnym AZS PWSZ Wałbrzych. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego po raz kolejny w tym sezonie nie wykorzystały własnego boiska i w 12. kolejce ekstraligi zremisowały z UKS SMS Łódź 1:1.
W ekipie trenera Marka Chojnackiego wystąpiła w tym meczu była zawodniczka AZS PWSZ – Katarzyna Konat, która grała dla wałbrzyskiego klubu jeszcze w poprzednim sezonie. I na samym początku to przyjezdne miały przewagę, lecz po chwili wałbrzyszanki odwróciły sytuację na własną korzyść i kontrolowały przebieg spotkania. Po około piętnastu minutach gry w dobrej sytuacji znalazła się Emilia Bezdziecka, lecz uderzyła niecelnie, a potem, po podaniu Anny Rędzi, strzeliła Karolina Gradecka, ale posłała piłkę nad bramką. Potem spotkanie się nieco wyrównało, ale gospodynie nadal stwarzały okazje. Sofia Gonzalez zdecydowała się na uderzenie z dystansu, lecz zrobiła to za lekko i nie miała problemów z interwencją bramkarka łodzianek. Najlepszą sytuację miały jednak w 41 min., kiedy Oliwia Maciukiewicz zagrała do Bezdzieckiej, która oddała mocny strzał, ale świetnie obroniła Paturaj.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali roszad w składzie. Tuż po wznowieniu gry sfaulowana w polu karnym gości została Anna Rędzia, za co sędzia podyktowała jedenastkę. Podeszła do niej Małgorzata Mesjasz, ale jej strzał z 11 m i świetnie obroniła bramkarka UKS SMS, lecz strzelająca zdążyła z dobitką i otworzyła wynik spotkania. Kilka minut później bezpośrednio z rzutu wolnego uderzała Anna Rędzia, lecz niecelnie. W 75 min. kolejną okazję miała Emilia Bezdziecka, lecz w ostatniej chwili jej strzał obroniła Paturaj. Dwie minuty później, po fatalnej stracie miejscowych, Osińska podała do Karczewskiej, która wyrównała i ustaliła rezultat spotkania.
W następnej kolejce AZS PWSZ zagra w Żywcu z Mitechem. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 12 listopada o godz. 11:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – UKS SMS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mesjasz (48), 1:1 Karczewska (77). Żółta kartka: Kurek. Widzów: 100.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak – Rędzia, Gonzalez (79  Jaworek), Bezdziecka, Dereń, Pluta (61 Miłek) – Maciukiewicz.
UKS SMS: Paturaj – Piątkowska (70 Chmal), Zubchyk, Kurek, Konat – Kowalska (58 Kurzawa), Walak (58 Karczewska), Salamon, Wiankowska – Zasowska (73 Osińska), Dudek.