Hokejowy wynik w Głogówku

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w 1/8 finału Pucharu Polski pokonały w Głogówku I-ligowego Rolnika Biedrzychowice aż 9:3. W ćwierćfinale akademiczki zagrają ze zwycięzcą pary Górnik II Łęczna – Górnik Łęczna.

Po dość spokojnym początku spotkania w 18 min. wynik otworzyła Sofia Gonzalez, ale siedem minut gospodynie wyrównały. Niestety w końcówce wśród podopiecznych Kamila Jasińskiego wdarło się rozluźnienie, przez co straciły dwie bramki i do przerwy przegrywały 1:3. W przerwie szkoleniowiec wałbrzyszanek dokonał aż trzech zmian – za Katarzynę Iwańczuk, Karolinę Jędras i Angelikę Smagur weszły Oliwia Maciukiewicz, Dominika Dereń oraz Aleksandra Jaworek. Zmiany te bardzo pomogły, ponieważ już w 53 min. Małgorzata Mesjasz wyprowadziła z powrotem swój zespół na prowadzenie, w 60 min. podwyższyła Anna Rędzia, a minutę później jeszcze trafienie dołożyła Maciukiewicz i było 5:3. Następna faza meczu to dalsze strzelanie w wykonaniu akademiczek. W 67 min. drugiego strzeliła Rędzia, a Maciukiewicz trafiła do siatki w 75 min. i trzy minuty później, kompletując klasycznego hat-tricka. Wynik spotkania w 82 min. ustaliła na 9:3 Emilia Bezdziecka i AZS PWSZ mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Rolnik Głogówek – AZS PWSZ Wałbrzych 3:9 (3:1)
Bramki: nieznane (25), (43), (45) – Gonzalez (18), Mesjasz (53), (74), Rędzia (60), (67), Maciukiewicz (61), (75), (78), Bezdziecka (82).
AZS PWSZ: Urbańska – Aszkiełowicz, Gradecka, Salwa, Pluta – Iwańczuk (46 Maciukiewicz), Jędras (46 Dereń), Mesjasz, Rędzia (70 Bezdziecka), Gonzales – Smagur (46 Jaworek).