To będzie spacerek?

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych zagrają w 6. kolejce grupy D II ligi w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z MKS-em Otmuchów. Spotkanie odbędzie się w środę, 26 października o godz. 18:30.
Wałbrzyszanie, po niełatwej wygranej w Rawiczu z Rawią 72:60 są samodzielnym liderem w ligowej tabeli, gdyż swój mecz przegrała Stal Ostrów Wlkp., a WKS Śląsk Wrocław pauzował w ostatniej kolejce. Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu nie było łatwe, ponieważ w drugiej kwarcie podopieczni Arkadiusza Chlebdy przegrywali, a na 4 minuty przed końcem spotkania był jeszcze remis. Biało-niebiescy mają jednak znacznie lepszy start niż w poprzednim sezonie, dzięki czemu mogą liczyć na zakończenie fazy zasadniczej na 1. miejscu, przez co będzie im łatwiej rywalizować w fazie play-off.
Z kolei drużyna z Otmuchowa jest outsiderem w grupie D II ligi – dotąd nie wygrała ani razu i poniosła 4 porażki. W poprzedniej serii gier uległa we własnej hali WKK Wrocław 73:83, a w 4. kolejce MKS pauzował.
W poprzednim sezonie w hali Aqua-Zdrój Górnik Trans.eu wygrał 74:62, a w Otmuchowie zwyciężył 86:68.