Osłabieni i bezradni

Piłkarze Górnika Wałbrzych ponieśli już siódmą porażkę w tym sezonie w III grupie III ligi. Tym razem, grając bez czterech podstawowych zawodników, przegrali w Turzy Śląskiej 0:2 z Unią i mają już 7 oczek straty do miejsca gwarantującego utrzymanie.
Wałbrzyszanie pojechali na to spotkanie podbudowani, ponieważ kilka dni wcześniej pokonali w Świebodzicach IV-ligową Victorię 3:0 i awansowali do półfinału wałbrzyskiego Pucharu Polski. Ale choć do składu Górnika powrócili bracia Michalakowie, to znów zabrakło Mateusza Krzymińskiego, Damiana Migalskiego, a także Marcina Gawlika oraz Pawła Tobiasza.
Początek spotkania był dość wyrównany, gdyż oba zespoły sprawdzały rywala. Po około kwadransie gry gospodarze zaczęli przeważać i w 19 min. bardzo dobrą okazję miał Dariusz Pawlusiński, lecz jego strzał minął wałbrzyską bramkę. Dziewięć minut później doświadczony były zawodnik Cracovii i GKS-u Bełchatów dośrodkował do Dawida Hanzela, który uderzeniem z najbliższej odległości dał Unii prowadzenie. W 33 min., po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Morawskiego, doszło do zamieszania w polu karnym Unii, ale żaden z piłkarzy Górnika nie zdołał wpakować piłki do siatki. Przed przerwą gra się zaostrzyła, przez co dwóch piłkarzy z Wałbrzycha obejrzało po żółtej kartce.
W przerwie trener Robert Bubnowicz nie dokonał zmian w składzie wałbrzyszan, ale w drugiej połowie biało-niebiescy zaczęli grać lepiej niż w pierwszych 45 minutach, jednak dalej nie potrafił groźnie zaatakować. Przez większość czasu gra toczyła się głównie w środku pola i także piłkarze z Turzy Śląskiej mieli problemy ze stworzeniem dogodnej sytuacji przed bramką Damiana Jaroszewskiego. Dopiero w 75 min., po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Pawlusińskiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Kuczok, który strzałem głową ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Unii. Pod koniec w końcu do ataku rzucili się wałbrzyszanie, lecz nic z tego nie wynikało, ponieważ brakowało dobrego, ostatniego podania lub tracili piłkę.

Unia Turza Śląska – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Hanzel (28), 2:0 Kuczok (75). Widzów: 200.
Górnik: Jaroszewski – Rytko, D. Michalak, G. Michalak, Surmaj – Dec, Pierzga, Morawski, Sobiesierski, Brzeziński – Woźniak.