Odczarowały Ratuszową

Wreszcie! Po serii zwycięstw na obcych boiskach i porażek przed własną publicznością, w końcu piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych, w 9. kolejce ekstraligi, pokonały na własnym boisku AZS UJ Kraków 2:1. Dzięki temu wałbrzyszanki umocniły się na trzecim miejscu.

Wałbrzyszanki, po porażce na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk 1:3, trzy dni później zrehabilitowały się, pokonując we Wrocławiu AZS 3:1 i z wielkimi nadziejami na kolejną wygraną przystępowały do sobotniej potyczki z AZS UJ. Na Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu po raz kolejny pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński, który oglądał obecne i przyszłe kadrowiczki.
Po dość spokojnym początku meczu przewagę zaczęły osiągać podopieczne Kamila Jasińskiego, co udokumentowały już po 8 minutach gry. Dominika Dereń podała z prawej strony do Julii Kowalczyk, która dośrodkowała do Oliwii Maciukiewicz, a ta znalazła się przed bramkarką i celnym strzałem otworzyła wynik spotkania. Kilka minut później do siatki gości trafiła Małgorzata Mesjasz, jednak gol nie został uznany, gdyż sfaulowana została golkiperka gości. W 21 min. Magdalena Knysak zdecydowała na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i tak doprowadziła do remisu. Dwie minuty później odpowiedziała Emilia Bezdziecka, która oddała bardzo ładny i celny strzał z 18 metrów, odzyskując prowadzenie. Potem jeszcze sytuację miały Anna Rędzia, która próbowała uderzyć w polu karnym, ale została zablokowana oraz Dominika Dereń, która po zagraniu z lewej strony od Sabiny Ratajczak, trafiła wprost w ręce krakowskiej bramkarki.
W przerwie szkoleniowiec Kamil Jasiński nie dokonał zmian. Od początku drugiej części spotkania krakowianki grały bardzo ostro, przez co gospodyniom grało się znacznie trudniej. Po około piętnastu minutach gry, po kolejnym rzucie rożnym, strzeliła Ratajczak, lecz nad bramką zawodniczek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 85 min. kolejne uderzenie oddała Rędzia, lecz piłkę pewnie złapała golkiperka gości, a chwilę później na spalonym znalazła się Kowalczyk. Od 86 min. drużyna z Krakowa grała w „10”, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Magdalena Knysak.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają w Koninie z Medykiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 października o godz. 15:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS UJ Kraków 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Maciukiewicz (8), 1:1 Knysak (21), 2:1 Bezdziecka (23). Żółte kartki dla AZS PWSZ: Ratajczak, Bezdziecka, Aszkiełowicz. Czerwona kartka: Knysak (86, za 2 żółte).
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz (90+1 Gonzalez), Gradecka, Mesjasz, Ratajczak – Dereń, Rędzia, Jaworek, Kowalczyk – Bezdziecka (90+4 Pluta), Maciukiewicz.