Biegacze zdobyli Rogowiec

Na starcie biegu UPHILL ROGOWIEC stanęły 54 osoby. Przepiękna pogoda sprawiła, że zawodnicy oprócz zmagań z krótką, aczkolwiek wymagającą trasą, mogli podziwiać wyjątkowe widoki w jesiennej, słonecznej oprawie. Dobry nastrój, wielu wolontariuszy z pozytywną energią oraz wyjątkowi ludzie na trasie – biegacze z Głuszycy i z okolic, ale i z Wrocławia, z Poznania czy z Tarnowa stworzyli niezwykłą atmosferę.

uphill-rogowiec-16

Najszybszym zawodnikiem okazał się Sławomir Nastręt z Poznania (Sklep Biegacza Polonez), który pokonał trasę w czasie 38:37,9. Drugi na mecie był głuszyczanin, pomysłodawca trasy Uphill Rogowiec, Krzysztof Drzygała z czasem 38:58,1. Trzeci przybiegł Marek Swoboda z Wałbrzycha (Byledobiec) z czasem 39:40,5. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Łabuda z Kamiennej Góry (Kamiennogórska Grupa Biegowa) z czasem 48:40,3. Druga przybiegła Ewelina Świątek z Wrocławia (Spartanie Dzieciom KB Ergo) z czasem 49:54,7. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej kobiet uzyskała głuszyczanka Sabina Jelewska (czas 53:26,4). Podczas biegu dla dorosłych zorganizowane zostały wyścigi dla dzieci. Po wręczeniu dyplomów, medali i upominków dzieci zostały zaproszone do uczestnictwa w grach i zabawach, które zorganizowała Fundacja Jawor z Głuszycy. Na wszystkie dzieci czekały owoce, napoje oraz słodycze.