https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wesołe i pouczające wakacje z OSK

Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, tradycyjnie już wzorowo wywiązał się z organizacji wakacyjnego wypoczynku, zapewniając dzieciom zajęcia nie tylko sportowe, kulturalne i krajoznawcze, ale i edukacyjne, a wiedza z nich uzyskana posłuży do pożytecznego wykorzystania w życiu codziennym, także w szkole.
 
W drugiej połowie sierpnia dzieci wzięły udział w autokarowej wycieczce do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Przeszły ścięzką edukacyjną z przełęczy Tąpadła na Ślężę. Grupę prowadzili pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, przekazując wiele informacji na temat fauny i flory parku, a także lokanych legend. Wycieczke zakończyło pieczenie kiełbasek na terenie skansenu w Będkowicach.
W ramach realizacji programu „Bezpieczne wakacje”, funkcjonariusze policji przekazali dzieciom wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się na drogach i ciągach pieszo-jezdnych oraz  o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy. Prelekcje przeprowadzono w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w której dzieci zapoznały się z pracą funkcjonariuszy oraz z ich wyposażeniem.
Na terenie rekreacyjnym OSK zorganizowano turnieje sportowe i zawody sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs malowania na asfalcie, którego uczestnicy wykazali się wyobraźnią i dokładnością w wykonywaniu prac.
W Pasażu Tesco w Szczawnie-Zdroju, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Czyste góry, czyste wakacje”. Został on zorganizowany w ramach wakacyjnej kampanii edukacyjno – recyklingowej Fundacji RECAL. Do konkursu zgłoszono 121 prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Halinę Krajewską.
Nagrodzeni zostali: Szymon Mielczrek, Paulina Wolnicka, Katarzyna Pokorska, Alicja Kwiatek, Nadia Sacher, Mateusz Dębski, Blanka Maj, Maja Gąszczak, Amelia Kuźma i Julia Partyńska, natomiast wyrózniono: Julie Mackiewicz, Kornelię Kołodziejczak, Amelię Mróz, Wiktorię Adamczyk, Katarzyne Trojan, Nicolettę Stasiak, Aleksandrę Dębską,Alicję Bartczak, Emilie Daszkiewicz, Sandrę Kaliszyk, Nelę Wdowiak, Amelię Szczęsną i Marię Dembińską.
Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac, jest udostępniona na Pasażu Tesco do 30 września, natomiast 24 prace wysłane zostały do dąbrowickiej fabryki papieru, którą dzieci zwiedzały pod koniec lipca. Prace będą wyeksponowane w biuowcu fabryki.
Na zakończenie wakacyjnych zajęć odbył się bal przebierańców. Podczas imprezy wybrano najbardziej oryginalne przebrania oraz wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych, edukacyjnych i karaoke.
– Mam wiele satysfakcji, że wraz z instruktorami zagospodarowaliśmy dzieciom atrakcyjnie i pożytecznie wolny czas. Najlepszą dla nas nagrodą są zadowolone i wesołe twarze uczestników zajęć, które miały różnorodny charakter, rozwijając dzieci intelektualnie i fizycznie – podsumował kierownik OSK Włodzimierz Palusko.
(A.Bas.)
 OSK wakacje 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Laureaci konkursu „Czyste góry, czyste wakacje”.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty