https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wędkowanie z nagrodami

W Golińsku odbyły się Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Mieroszowa. W zawodach wzięło udział 39 zawodników.
 
Zawodnicy po wylosowaniu i zajęciu stanowisk, rozpoczęli łowienie o godzinie 9.00. Upał nie rozpieszczał uczestników, nawet tych kibicujących, wśród których byli m.in. burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Maria Chmielnicka oraz radny Dariusz Szmulik.
– Dopinguję każdemu wędkarzowi, ale najbardziej tym najmłodszym, którzy pasją nie ustępują najbardziej doświadczonym. Zaskakująca jest liczba kobiet biorących udział w zawodach, wiemy bowiem, że jest to hobby raczej przypisane mężczyznom – mówił burmistrz, okrążając staw i życząc powodzenia każdemu uczestnikowi.
O godzinie 13:15 wędkarze usłyszeli sygnał kończący zawody, a komisja rozpoczęła ważenie wyłowionych ryb, które następnie wracały do stawu. Zawodnicy czekali na wyniki w rodzinnej atmosferze, delektując się przepyszną grochówką. Po zliczeniu wyników burmistrz Mieroszowa, przewodnicząca rady miejskiej oraz wiceprezes Okręgu Wałbrzyskiego Polskiego Związku Wędkarzy Kazimierz Stolarz wręczyli nagrody zwycięzcom.
(UM)
 
Wyniki
Seniorzy
I miejsce – Przemysław Paraszczak
II miejsce – Waldemar Szywała
III miejsce – Karol Magiera
 
Juniorzy
I miejsce – Jakub Lewandowski
II miejsce – Tymoteusz Duda
III miejsce – Patryk Kowalski
 
Najlepsza kobieta: Sylwia Szywała
zawody splawikowe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zwycięzcy Wędkarskich Zawodów Spławikowych o Puchar Burmistrza Mieroszowa.

REKLAMA

Kliknij tutaj