Olimpijski remis

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 3. kolejce ekstraligi zremisowały w Szczecinie z Olimpią 0:0. Po dwóch zwycięstwach z rzędu jest to pierwsza strata punktów podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego.
Szczecinianki, które utrzymały się w ekstralidze po wycofaniu z rozgrywek Zagłębia Lubin, aby nie powtórzyć tej sytuacji, latem wzmocniły kadrę zespołu. Ale i tak faworytem spotkania w Szczecinie był zespół trenera Kamila Jasińskiego, który zmienił zwycięskiego składu z wygranego 4:0 spotkania z Mitechem Żywiec.
Już w pierwszych sekundach meczu wałbrzyszanki mogły wyjść na prowadzenie, gdy Oliwia Maciukiewicz próbowała lobować bramkarkę gospodyń, jednak Beata Niestorowicz wybiła piłkę nad poprzeczkę. Przyjezdne miały przewagę, były częściej przy piłce, dzięki czemu stwarzały sytuacje, lecz piłka nie znajdowała drogi do bramki. W 20 min., po indywidualnej akcji strzeliła Klaudia Miłek, jednak niecelnie. AZS cały czas był lepszy od rywalek ze Szczecina, atakował, jednak w ciągu pierwszych 45 minut jego piłkarki oddały tylko 2 celne strzały, które nie mogły zaskoczyć bramkarki Olimpii. Do przerwy około 150 widzów znajdujących się na trybunach nie oglądało goli.
Pierwszy kwadrans II połowy wyglądał bardzo podobnie do pierwszej części spotkania: AZS PWSZ nie schodził z połowy gospodyń, jednak nic z tego nie wynikało. Po kilkunastu minutach szczecinianki zaczęły atakować, jednak w 64 min. to przyjezdne miały znakomitą sytuację. Klaudia Miłek doszła do sytuacji sam na sam z bramkarką, ale świetnie jej strzał zablokowała Beata Niestorowicz. Osiem minut później znów uderzyła Miłek, lecz i tym razem obok bramki. Daria Antończyk pierwszy raz musiała interweniować w ostatnim kwadransie, kiedy wybiła dość niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tuż przed końcem spotkania zwycięską bramkę dla Dolnoślązaczek mogła zdobyć Małgorzata Mesjasz, jednak po centrze z kornera jej strzał głową poszybował nad poprzeczką.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają w Piasecznie z GOSiR-em. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 11:00.

Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych 0:0
Żółta kartka: Miłek. Sędziowała: Ewa Augustyn (Pomorski ZPN). Widzów: 150.
Olimpia (skład wyjściowy): Niestorowicz – Preś, Michalczyk, Szwed, Szymaszek – Lachman, Janik, Trzcińska, Niewolna, Witczak – Ratajczyk.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak – Rędzia, Dereń, Gonzalez, Bezdziecka (67 Kowalczyk) – Maciukiewicz (78 J. Pluta), Miłek.