Kenijczycy najlepsi w Wałbrzychu

Biegacze z Kenii zajęli wszystkie miejsca na podium XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Na starcie imprezy stanęło około 2400 biegaczy, którym dawał się we znaki padający deszcz.

Deszcz nie zniechęcił ok. 2400 biegaczy do rywalizacji na trasie XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych.
W wałbrzyskim półmaratonie biegają całe rodziny.

Gdy Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii finiszował, inni biegacze dopiero rozpoczynali ostatnie okrążenie.
Najlepsi Polacy rywalizowali o miejsca w czołowej dziesiątce z biegaczkami z Kenii. Na pierwszym planie od lewej: Hellen Jepkosgei Kimutai, Łukasz Kondratowicz, Ruth Chemisto Matebo, z tyłu od lewej Alan Dobrowolski i Piotr Holly.
Kenijki zajęły trzy pierwsze miejsca w rywalizacji kobiet. Od lewej: Teresa Flavious Kwamboka, Ruth Chemisto Matebo, Hellen Jepkosgei Kimutai.
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej jak zawsze wystartował z nr 1.
W klasyfikacji włodarzy gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej tym razem najlepszy był burmistrz Jedliny Zdroju Leszek Orpel (nr 2), który zajął 664 miejsce, Roman Szełemej bieg ukończył na 1173 pozycji, a burmistrz Głuszycy Roman Głód – 1525.
73-letni Witold Radke, w towarzystwie Edwarda Dudka (z prawej), przebiegł swój 100 maraton.
Niepełnosprawny wałbrzyski kolarz i koszykarz na wózku Henryk Fortoński biegł o kulach i zajął 1915 miejsce.
Na mecie każdy, kto ukończył bieg, mógł poczuć się jak zwycięzca.
Niektórzy biegacze transmitowali swój start.