https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Odlotowy Piknik Lotniczy

20 i 21 sierpnia niebo nad Świebodzicami znów będzie areną popisów pilotów i ich najróżniejszych statków powietrznych: samolotów, śmigłowców, szybowców,a nawet modeli sterowanych. Wszystko to, a także wiele więcej atrakcji, czeka na uczestników „Odlotowego Pikniku Lotniczego”, organizowanego piąty rok z rzędu.
Cieszącą się rosnącą popularnością impreza odbędzie się w przedostatni weekend wakacji (20/21.08.2016 r. od godz. 10.00) na terenie Gminnego Lotniska w Świebodzicach, usytuowanego na trasie w kierunku Olszan. Organizatorzy imprezy – Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przygotowali dla odwiedzających liczne atrakcje.
– Wśród tych lotniczych nie zabraknie pokazu polskich i zagranicznych statków powietrznych, w tym śmigłowców wojskowych Mi 8 oraz dwóch „Puszczyków”. Dla szukających wrażeń i adrenaliny prowadzone będą loty widokowe w okolice zamku Książ oraz słynnego „Złotego Pociągu”, a na ziemi kursować będą transportery SKOT i BRDM, a także stanie ekspozycja sprzętu lotniczego i militarnego, m.in. stacja radiolokacyjna. Celność oka będzie można sprawdzić na strzelnicy sportowej oraz symulatorze karabinu AK-47, pokaz umiejętności dadzą funkcjonariusze Służby Celnej, a najmłodsi będą mogli liczyć na pamiątkowe samolociki i konkursy z nagrodami. Piknik nie może odbyć się bez Zawodów Spadochronowych na celność lądowania o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice –wyliczają organizatorzy.
(RED)
odlotowy piknik lotniczy swiebodzice 2016

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty