https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Niedziela z biegaczami i zmianami w ruchu

21 sierpnia 2016 roku, w godz. 9.00 – 15.00 zorganizowany zostanie 17 Toyota Półmaraton Wałbrzych, którego trasa poprowadzona zostanie głównymi ulicami Śródmieścia oraz Nowego Miasta. W związku z tym w trakcie biegu zmienione zostaną trasy przejazdów oraz lokalizacje przystanków linii komunikacyjnych obsługujących ten rejon Wałbrzycha.
 
Linia A: w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowana zostanie ulicami: Sikorskiego, Moniuszki, Południową do ul. Niepodległości i dalej w kierunku Dworca Głównego, natomiast w kierunku Szczawienka z ul. Mickiewicza autobusy pojadą ul. Zamkową, Moniuszki, Sikorskiego gdzie przy Teatrze Dramatycznym korzystać będzie z przystanku zamiast przystanku położonego przy ul. Chrobrego.
Linia C: przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie na ul. Sikorskiego – na wysokości Teatru Dramatycznego.
Linia 2: w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursowały przez ul. Sikorskiego.
Linia 5: w kierunku Rusinowej skierowana zostanie ulicami: Kolejową, Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego), 11 Listopada i dalej do Rusinowej, natomiast z Rusinowej w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego), 11 Listopada, Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, gdzie naprzeciwko hali OSiR utworzony zostanie zastępczy przystanek, dla kursów w kierunku Rusinowej oraz Walimia, Jedliny – Zdrój i Głuszycy przystanek Wysockiego – pl. Grunwaldzki zostanie przeniesiony na utworzony zastępczy przystanek na ul. Wysockiego przy zjeździe z ronda poniżej Starej Kopalni.
Linia 11: w kierunku Kozic z ulicy Kolejowej skierowana zostanie ulicami: Sikorskiego, Moniuszki, Południową do ul. Niepodległości i dalej w kierunku Kozic, natomiast w kierunku Poniatowa z ul. Mickiewicza autobusy pojadą ul. Zamkową, Moniuszki, Sikorskiego gdzie przy Teatrze Dramatycznym korzystać będzie z przystanku (zamiast przystanku położonego przy ul. Chrobrego).
Linia 12: w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowana zostanie ulicami: Sikorskiego, Moniuszki, Południową do ul. Niepodległości i dalej w kierunku Dworca Głównego, natomiast w kierunku Szczawienka z ul. Mickiewicza autobusy pojadą ul. Zamkową, Moniuszki, Sikorskiego gdzie przy Teatrze Dramatycznym korzystać będzie z przystanku (zamiast przystanku położonego przy ul. Chrobrego).
Linia 15: przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie z ul. Konopnickiej na ul. Sikorskiego (na wysokości Teatru Dramatycznego), linia kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki z pominięciem ulicy Limanowskiego i Matejki, linia 15 dzielnicę Nowe Miasto obsługiwać będzie z kierunku Starego Zdroju z nawrotem w obrębie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Kubeckiego.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj