https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Podbili Europę

Jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych w III Europejskich Igrzysk Studentów w Chorwacji. – To duży sukces naszej uczelni, która pierwszy raz startowała w turnieju tenisa stołowego – podkreśla Tomasz Durajczyk, trener wałbrzyskich akademików.
 azs pwez tenis stolowy medal EUG 2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PWSZ Wałbrzych jest jedyną tego typu uczelnią z kraju, która reprezentuje Polskę na tej imprezie i jedyną z Dolnego Śląska, która do tej pory zdobyła medal na EIS w Chorwacji. Tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych, aktualni akademiccy mistrzowie Polski, reprezentowali nasz kraj w III Europejskich Igrzyskach Studentów w Chorwacji. Wałbrzyską ekipę tworzyli: Piotr Chodorski, Robert Floras, Bogusław Koszyk oraz Wojciech Niedźwiedzki. Trenerem ekipy był Tomasz Durajczyk – złoty medalista AMP 2015 i 2016, kierownik działu marketingu Centrum AQUA ZDRÓJ.
W rozgrywkach w kategorii mężczyzn wzięło łącznie udział 26 drużyn z 17 krajów. Wałbrzyszanie udział w mistrzostwach rozpoczęli od trzech pewnych zwycięstw. W fazie grupowej pokonali po 3:0 Uniwersytet Maramara (Turcja), Uniwersytet Osijek (Chorwacja) i Uniwersytet Wiedeń (Austria). Po wygranym półfinale z Czechami (3:0), w meczu finałowym z Rosją (Uniwersytet Humanistyczny w Moskwie) niestety przewagę zyskali przeciwnicy, wygrywając spotkanie 3:0.
Drugi medal podczas III Europejskich Igrzysk Studentów w Chorwacji – tym razem brązowy – zdobył debel AZS PWSZ Wałbrzych: Robert Floras i Piotr Chodorski. W walce o finał ulegli oni parze z Rosji, tej samej, z którą AZS PWSZ Wałbrzych przegrał finał turnieju drużynowego. Rosjanie w tym turnieju byli tak mocni, że zdobyli nie tylko mistrzostwo drużynowe, ale doprowadzili do finału dwa deble.
– Na zakończenie Bogusław Koszyk wywalczył brąz w grze singlowej i do Polski wracamy z trzema medalami. Jak na pierwszy raz to duży sukces naszej uczelni. Dziękuję chłopakom oraz kibicom, którzy trzymali kciuki za naszą drużynę – mówi Tomasz Durajczyk.
Tenisiści AZS PWSZ Wałbrzych wrócili już do Polski z trzema medalami III Europejskich Igrzysk Studentów i w środę na godz. 12.00 do ratusza zaprosił ich prezydent Wałbrzycha. W spotkaniu także wezmą udział przedstawiciele władz PWSZ AS. To będzie oficjalnie powitanie i podziękowanie naszym zawodnikom za ten historyczny sukces. Zdobyli w Zagrzebiu nie tylko pierwsze w historii Wałbrzycha medale  imprezy akademickiej rangi mistrzostw Europy, ale także są w ścisłej czołówce uczelni polskich, które startowały w Chorwacji, zdobywając aż trzy medale.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj