https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Muzyczne święto

Koncertem piosenek z tekstami Juliana Tuwima do muzyki skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego zakończył się w Mieroszowie III Festiwal im Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel”.
 
Trzy dni festiwalu wypełnione były wspaniałymi muzycznymi wydarzeniami, w których codziennie uczestniczyły setki widzów. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej Mieroszowskiego Centrum Kultury wystąpili m.in.: Teresa Lipowska, zespół Spirituals Singers Band, Olga Szomańska, Marcin Kołaczkowski, zepół Dixi Tigers Band, Orkiestra Kameralna Klassik Modern i zdobywczyni zeszłorocznego Grand Prix Festiwalu – Monika Frydryszyn.
Podczas tej imprezy odbył się także konkurs wokalny dla młodych artystów o statuetkę „Szklanego Szomola 2016”. Do konkursu zgłosiło się 84 utalentowanych wykonawców, spośród których jury konkursu wyłoniło 10 finalistów. Poziom konkursu był bardzo wysoki i sędziowie pod przewodnictwem Teresy Lipowskiej mieli niełatwe zadanie. I miejsce zdobyła Malwina Janita ze Złotoryji, II miejsce Wiktoria Oliwa z Krakowa, a III miejsce Agata Kaczmarek z Wrocławia. Wyróżnienie otrzymał Karol Wnuk z Krakowa, a nagroda publiczności trafiła do Sylwii Marut z Wrocławia. Całą imprezę z werwą i humorem poprowadziła główna pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Elżbieta Szomańska.
– Owacja na stojąco dla artystów i organizatorów, podziękowania dla zespołu pracowników Mieroszowskiego Centrum Kultury, słowa uznania z ust prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja to dowód, że III edycja festiwalu była bardzo udana i na pewno spotkamy się za rok w Mieroszowie na IV Festiwalu im Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. Chociaż gmina wsparła to wydarzenie, to bez udziału przedsiębiorców, władz samorządowych, radnych, osób prywatnych i mieszkańców, którzy ufundowali fortepian dla MCK, byłoby nam trudno zrealizować takie przedsięwzięcie. Serdecznie i z głębi „rozśpiewanego po koncercie serca” dziękuję – powiedział Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa.
Patronat nad mieroszowskim festiwalem objęli Cezar Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, JE Ks. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki, Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha, Jacek Cichura – starosta wałbrzyski oraz Marcin Raczyński – burmistrz Mieroszowa.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przewodniczącą jury mieroszowskiego festiwalu była Teresa Lipowska.

REKLAMA

Kliknij tutaj