https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekend pełen atrakcji

W ostatnim tygodniu wiele się działo w powiecie wałbrzyskim, zwłaszcza pod względem kulturalnym. Ruszyła ostro realizacja imprez wpisanych w program Dolnośląskiej Stolicy Kultury i tym sposobem mieliśmy weekend pełen atrakcji.
 
Zaczynając od początku: 18 czerwca mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego mieli okazję zobaczyć Inscenizację Chrztu Polski, która związana była z jubileuszem, który przypada na ten rok, czyli 1050 rocznicą przyjęcia chrztu przez Polskę. Gmina Stare Bogaczowice, jako organizator tej imprezy, spisała się znakomicie pod każdym względem. Tydzień później mieliśmy prawdziwą ucztę kulturalną. Przy okazji Festiwalu Gulaszu, który odbył się w Walimiu, mogliśmy zobaczyć wystawę plenerową polskiego malarstwa historycznego. Obrazy, które były rozstawione w Parku Jordanowskim na sztalugach, to reprodukcje dzieł tak słynnych malarzy jak: Jan Matejko, Wojciech czy Juliusz Kossak, a o ich historii i znaczeniu opowiadali aktorzy z Agencji Artystycznej Wartki, wyposażeni w broń i stroje z tamtego okresu. Dzień później, podczas Festiwalu Zupy z organizowanego przez gminę Jedlina Zdrój, miał miejsce występ greckiego zespołu Mythos z zespołem tanecznym Sirtaki oraz Teatr Ognia Impuls. Jakby tego było mało, od 23 do 26 czerwca trwał 51. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, który w tym roku był wsparty również przez Dolnośląską Stolicę Kultury.
– Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego serdecznie dziękuje wszystkim włodarzom gmin za przygotowanie naprawdę ciekawych, pełnych atrakcji imprez i za współpracę w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury dofinansowanej z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego – podkreślają włodarze powiatu.
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
wystawa malarstwa walim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W Walimiu mogliśmy zobaczyć wystawę plenerową polskiego malarstwa historycznego.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty