https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wałbrzyski Ambasador Wody 2016 wybrany!

Konkurs „Wodny Świat Wałbrzycha”, organizowany przez Wodociągi Wałbrzych, w tym roku miał wymiar sportowy. Uczestnikom konkurencji w czterech etapach przyświecało hasło „Wodę piję – zdrowo żyję”. 14 czerwca w hali sportowej Aqua-Zdrój odbył się czwarty i ostatni etap Wodnej Ligi. Po zakończeniu zawodów w uroczystym finale wręczono tytuł Wałbrzyskiego Ambasadora Wody 2016 – najlepsza okazała się Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju.
Ambasador Wody 2016 - I miejsce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szkoła, której uczniowie podczas wszystkich czterech etapów Wodnej Ligi zebrali najwięcej punktów, została uhonorowana tytułem Wałbrzyskiego Ambasadora Wody 2016 roku. Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju, oprócz zaszczytnego tytułu, wygrała również nagrodę rzeczową o wartości 6 000 złotych. Na drugim miejscu znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu i otrzymała voucher na nagrodę rzeczową o wartości 4 000 złotych. Podium zamknęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu z nagrodą rzeczową o wartości 2 000 złotych.
Konkurs „Wodny Świat Wałbrzycha” zgromadził w tym roku niemal 1 000 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu działalności Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Do wspólnej rywalizacji stanęło łącznie 26 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zarówno u uczniów, jak i u nauczycieli można było dostrzec niezwykłe zaangażowanie. Szczególnie widoczne było to podczas ostatniego etapu konkursu, w ramach którego zorganizowano dodatkową konkurencję na najlepszych kibiców. Uczniowie sprostali stawianym im oczekiwaniom i zażarcie dopingowali swoich kolegów biorących udział w konkurencjach. Jury oceniające kibiców zwracało szczególną uwagę na ciekawe stroje kibiców, wymyślone przez nich hasła oraz transparenty. Najlepiej ocenieni zostali uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju, ale wybór nie był prosty.
Przed uroczystym finałem został jeszcze rozegrany ostatni etap Wodnej Ligi. W szeregu konkurencji sportowych przyznano miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięstwo zawodników niosło ze sobą w parze punkty dla szkół, które były sumowane przez wszystkie cztery etapy. Do ostatniego momentu nie było wiadomo, która szkoła otrzyma tytuł Wałbrzyskiego Ambasadora Wody 2016, a walka była naprawdę zacięta.
Marzena Zagrodna
 
Wodny Świat Wałbrzycha
I miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26
 
Wyniki klasy I – III
I miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzycha
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu
 
Wyniki klasy IV – VI
I miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzycha
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu
 
Wyniki Gimnazjum
I miejsce – Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11
II miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 7
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty