Honorowe pożegnanie

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 26. kolejce ekstraligi przegrały w Łęcznej z Górnikiem 2:3. Przez wycofanie się Zagłębia Lubin z rozgrywek był to ostatni mecz akademiczek w tym sezonie i na pewno zakończą sezon na 5. miejscu.

Na spotkanie na Lubelszczyźnie wałbrzyszanki jechały w bardzo okrojonym składzie. Oprócz pauzującej za czerwoną kartkę Darii Antończyk, w kadrze zabrakło Anny Rędzi, Aleksandry Bosackiej, Katarzyny Konat i Karoliny Jędras. Nie było również Jessiki Pluty i Julii Kowalczyk, które pojechały do Gdańska na turniej Coca-Cola Cup z zespołem szkolnym z Boguszowa Gorc. Oprócz tych zawodniczek, na meczu w Łęcznej nie było również… trenera Marcina Gryki, który także pojechał na turniej nad morze i rolę I trenera pełnił asystent – Kamil Jasiński.
Pierwsze minuty należały do gospodyń, które oddały 2 celne strzały, ale dobrze obroniła Jessica Ludwiczak. W 8 min. na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego zdecydowała się Katarzyna Brzeska, która otworzyła wynik spotkania. Trzy minuty później szansę na podwyższenie rezultatu miała Sofia Gonzalez, jednak skutecznie interweniowała golkiperka gospodyń. W 30 min., po bardzo dobrej akcji Górnika, na uderzenie zdecydowała się Agata Guściora, która wyrównała wynik meczu. Sześć minut później miejscowe wyszły na prowadzenie po tym, jak Anna Sznyrowska pokonała Ludwiczak.
W przerwie trener Kamil Jasiński nie dokonał zmian. W 48 min. na 3:1 wynik podwyższyła Patricia Hmirova i wydawało się, że w zasadzie jest już po meczu. Choć gospodynie miały 2 gole przewagi nad wałbrzyskimi akademiczkami, to były one bliższe zdobycia czwartej bramki, niż rywalki kontaktowego gola. Mimo to w 80 min. przyjezdne zdołały przebić się pod bramkę Górnika i Sofia Gonzalez zdobyła kontaktową bramkę, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 3:2 dla łęcznianek.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Brzeska (8), 1:1 Guściora (30), 2:1 Sznyrowska (36), 3:1 Hmirova (48), 3:2 Gonzalez (80). Widzów: 50.
AZS PWSZ: Ludwiczak, Aszkiełowicz, Mesjasz, Konopka, Botor – Borkowska, Brzeska, Iwańczuk, Gonzalez – Miłek (71 D. Pluta), Sobkowicz.