Udany powrót Lidera

Przy bardzo dużym wsparciu władz Gminy Stare Bogaczowice, szkoły oraz rodziców w 2015 r. został reaktywowany Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lider MTB. Po odejściu niektórych zawodników, Lider rozpoczął nabór oraz przygotowania do nowego sezonu 2016.

Ciężka praca w okresie zimowym i wiosennym powoli przynosi rezultaty, a najważniejsze wyścigi dopiero przed kolarzami ze Starych Bogaczowic. Maciej Radzikowski, uczeń Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, reprezentował gminę i szkołę w mistrzostwach Wałbrzycha w kolarstwie szkół podstawowych i w Małych Grodach Piastowskich, gdzie zajął I miejsce. Zawodnicy Lidera wzięli udział w Pucharze Polski MTB w Białej. Na bardzo trudnym terenie punktowała Samanta Jaroszewicz, a 3 miejsce w swojej kategorii wywalczył Maciej Radzikowski. W Pucharze Strefy MTB Sudety w Głuszycy bogaczowiccy kolarze wystartowali na dystansie MINI- 25 km. W kategorii K-20 kobiet Wiktoria Gawrońska zajęła 4 miejsce, a na 5 miejscu zawody ukończyła Samanta Jaroszewicz. Wśród chłopców (M-20) na 6 miejscu uplasował się Jakub Podkówka, a na 7 miejscu najmłodszy zawodnik maratonu Maciej Radzikowski.
– Nie zapominamy też o najmłodszych zawodnikach z naszego klubu. Maksymilian Kamiński, Dawid Kusiak, Szymon Ilski, Maciej Maryniak, Wiktor Giedziun dopiero zaczynają wielką przygodę z MTB i są po pierwszych zawodach z bardzo dobrymi wynikami. Są to zawodnicy, którzy swoją ciężką pracą na treningach i przy wsparciu swoich starszych kolegów z drużyny mogą wkrótce osiągać znakomite rezultaty – podkreślają działacze LUKS Lider.