https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbliża się finał WODNEJ LIGI

Wodociągi Wałbrzych stawiają na sport, a do zdrowego trybu życia zachęcają tych dużych i małych. W tegorocznej edycji konkursu „Wodny Świat Wałbrzycha” zorganizowano Wodną Ligę. Ostatnie starcie, połączone z wielkim finałem w Aqua-Zdroju, zaplanowano na 14 czerwca.
wodna liga grupowe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Do każdego z czterech etapów Wodnej Ligi zaproszono uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z gmin należących do Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, tj. Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Głuszycy, Jedliny-Zdroju, Starych Bogaczowic, Szczawna-Zdroju, Świebodzic, Walimia i Wałbrzycha. Do tej pory do rywalizacji stanęło 25 szkół. W każdym z etapów zawodnicy mogą wykazać się umiejętnościami sportowymi i zręcznościowymi. Uczniowie z pierwszych trzech miejsc zdobywają jednocześnie punkty dla swoich szkół, które są sumowane. Placówka z największą ilością punktów otrzyma tytuł Wałbrzyskiego Ambasadora Wody 2016 oraz nagrodę rzeczową o wartości 6 000 zł. Za drugie i trzecie miejsce przyznawane są nagrody 4 000 zł i 2 000 zł.
W ubiegłym roku zwyciężyło Miejskie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju – dlatego też jeden z etapów Wodnej Ligi odbył się właśnie tam. Patrząc na aktualny ranking, największe szanse na wygraną w tym roku ma Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu oraz Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju. Wszystko jednak może się jeszcze zmienić podczas finału 14 czerwca. Tam, oprócz punktowanych zawodów, rozgrywać się będzie dodatkowa konkurencja na najlepszych kibiców. Organizatorzy będą brali pod uwagę frekwencję, atrakcyjność dopingu, wygląd kibiców i ich zaangażowanie. Najlepsi kibice zdobędą dla swojej szkoły dodatkowe punkty, co być może przechyli szalę wygranej.
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w czwartym starciu Wodnej Ligi, które odbędzie się 14 czerwca w hali sportowej Aqua-Zdroju. Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.woda.walbrzych.pl
Marzena Zagrodna

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty