https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czas na mistrza

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w hicie 25. kolejki ekstraligi zagrają na własnym boisku z Medykiem Konin. Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godz. 11:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spotkanie będzie miało kilka podtekstów: Medykiem po raz kolejny obronił tytuł mistrza Polski, a drużyna AZS jest – wg wielu ekspertów – odkryciem ligi. Do tego w ostatnim meczu obu drużyn koninianki wygrały 4:0, ale wynik został zweryfikowany na walkower 3:0 dla wałbrzyszanek, ponieważ w drużynie mistrzyń kraju zagrała nieuprawniona do gry zawodniczka.
W sierpniu, gdy obie ekipy spotkały się na Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu, Medyk również wygrał 4:0 i była to pierwsza porażka akademiczek w sezonie. Natomiast w ostatniej kolejce podopieczne Marcina Gryki przegrały w Radziechowach z Mitechem Żywiec 2:3 i utrzymały się na piątym miejscu w tabeli, ale mają bardzo małe szanse na zakończenie sezonu na podium.
Mistrzynie Polski w poprzedniej serii gier wygrały na własnym boisku z AZS Wrocław 3:0, choć do przerwy nie padły żadne gole. Trofeum zapewniły sobie po zwycięstwie w 23. kolejce w Lubinie nad Zagłębiem aż 5:0. Ostatni mecz Medyk rozegrał w czwartek, kiedy w finale Pucharu Polski we Włocławku pokonał Górnika Łęczna 3:0.
 
Zestaw par 25. kolejki ekstraligi:
AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin (niedziela, 29 maja, godz. 11:00)
Górnik Łęczna – AZS Wrocław
Mitech Żywiec – Zagłębie Lubin
KKP Bydgoszcz – Sztorm Gdańsk
Czarni Sosnowiec – GOSiR Piaseczno
AZS PSW Biała Podlaska – Olimpia Szczecin
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj