Dziewczyny na remis

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 23. kolejce ekstraligi kobiet zremisowały we Wrocławiu z AZS-em 1:1. Wynik ten nie zmienia sytuacji w tabeli obu zespołów.
Wałbrzyszanki miały obawy przed meczem w stolicy regionu, ponieważ z wrocławskim zespołem już 3-krotnie spotkały się w tym sezonie i 3 razy przegrały (choć po pierwszej rywalizacji dostały walkowera). Wrocławianki były przed tą kolejką wyżej w tabeli i były faworytkami derbowego spotkania, jednak wałbrzyski AZS PWSZ nie były na straconej pozycji. Trener Marcin Gryka dokonał 2 zmian w składzie w porównaniu do ostatniej ligowej potyczki z Mitechem Żywiec: Weronika Aszkiełowicz zastąpiła Katarzynę Konat, a za Julię Kowalczyk zagrała Katarzyna Brzeska.
Na trybunach pojawili się, między innymi, trener reprezentacji Polski Wojciech Basiuk oraz prezes DZPN Andrzej Padewski, którzy obejrzeli ciekawy mecz. Po dość spokojnym początku, pierwszą sytuację miała Sofia Gonzalez w 11 min., ale po jej strzale piłka odbiła się od bramkarki i trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później z rzutu wolnego strzeliła Katarzyna Brzeska, jednak dobrą interwencją popisała się golkiperka gospodyń. W 28 min. do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Dominika Grabowska, lecz trafiła wprost w Darię Antończyk. W ostatnim kwadransie kolejne dwie okazje miała Gonzalez, ale pierwszy (z 16 m) minął bramkę, a drugi wpadł wprost w ręce bramkarki gospodyń.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy w sytuacji sam na sam z Antończyk znalazła się Joanna Wróblewska, jednak górą w tym starciu była zawodniczka gości. W 50 min. Klaudia Miłek dograła w pole karne do Agaty Sobkowicz, która strzałem głową otworzyła rezultat. Chwilę później szansę na podwyższenie wyniku miała Miłek, lecz tuż przed bramką nie trafiła w futbolówkę. W 61 min. Antończyk obroniła bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego, a siedemnaście minut później w sytuacji sam na sam z golkiperką znalazła się Daria Pluta, ale w bardzo dogodnej sytuacji nie trafiła w bramkę. W 83 min. po zamieszaniu w polu karnym wałbrzyszanek niefortunnie piłkę do własnej bramki wpakowała Weronika Aszkiełowicz. W końcówce oba zespoły czekały na końcowy gwizdek i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.
W następnej kolejce AZS PWSZ w Żywcu z Mitechem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 maja o godz. 11:00.
AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Sobkowicz (50), 1:1 Aszkiełowicz (83-s). Żółte kartki: Brzeska, Bosacka, Jędras, Kowalczyk. Widzów: 50.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Botor (54 Kowalczyk), Mesjasz, Bosacka – Brzeska (65 D. Pluta), Jędras (59 Iwańczuk), Rędzia, Gonzalez – Miłek, Sobkowicz.