https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Drogowy boom w powiecie

Na drogach Powiatu Wałbrzyskiego ruszyły intensywne prace remontowe. – W najbliższym czasie utrudnień na drogach spotkają Państwo wiele. W związku z tym prosimy o zrozumienie i cierpliwość, ponieważ zmieniamy Powiat dla Państwa – mówi starosta Jacek Cichura.
 
– Za wszystkie utrudnienia nasi wykonawcy przepraszają i robią wszystko, aby prace remontowe oraz utrzymaniowe na drogach zakończyć w jak najkrótszym terminie. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających nas turystów, dlatego liczymy na Państwa wyrozumiałość – dodaje starosta wałbrzyski.
W Gminie Stare Bogaczowice trwa przebudowa i modernizacja dróg powiatowych w miejscowości Cieszów. Na drodze w kierunku na Świebodzice zostanie wymieniona nawierzchnia na długości 811 m. Na drodze w kierunku na Dobromierza nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku 408 m. Dotychczas jazda na tych odcinkach stwarzała duże zagrożenie dla użytkowników gdyż dziury w jezdni powodowały, że część kierowców jeździła lewym pasem. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu rozstrzygnęło również przetarg na położenie nowej warstwy asfaltu na drodze z Jaczkowa (od przejazdu kolejowego) do Gostkowa na odcinku 2 km. Termin wykonania do 31 sierpnia br.
Z kolei na terenie Gminy Walim prace remontowe będą prowadzone także na drogach powiatowych w kilku miejscowościach. Prace już trwają w miejscowości Niedźwiedzica, gdzie remont obejmuje około 1200 metrów bieżących drogi. Niedługo rozpocznie się także przebudowa drogi numer 3368 D z Dziećmorowic do Zagórza Śląskiego. Tu roboty obejmą odcinek o długości około 4,5 kilometra.
– W planach Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego określił także przebudowy dwóch mostów: mostu w Kolcach w Gminie Głuszyca oraz w Jaczkowie w Gminie Czarny Bór. Prawdopodobnie most w Jaczkowie otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury – dodaje wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
Rok 2016 będzie rekordowym w kwestii modernizacji dróg powiatowych, bowiem zakończyły się przetargi na 19 kilometrów odcinków dróg.
Przypominamy, że została zmieniona – do 31 sierpnia 2016 roku – organizacja ruchu drogowego na drodze powiatowej nr 3371 D – wokół jeziora Bystrzyckiego! Na odcinku od skrzyżowania z drogą w kierunku Michałkowej do Lubachowa został wprowadzony ruch jednokierunkowy, z obowiązującym kierunkiem jazdy od Michałkowej do Lubachowa. Wprowadzenie tej zmiany jest podyktowane koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na tej drodze, ułatwieniem prowadzenia ewentualnych akcji przez służby ratunkowe i policję oraz zapewnieniem większej ilość miejsc do parkowania w okresie nasilonego ruchu turystycznego.
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
remont drogi bogaczowice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prace remontowe prowadzone są na drogach powiatowych m.in. w gminie Stare Bogaczowice.

REKLAMA

Kliknij tutaj