Zdobyli Karkonosze

Piłkarze Górnika Wałbrzych w zaległym meczu 18. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej wygrali w Jeleniej Górze z Karkonoszami 3:0. Dzięki temu przewaga nad drugim KS Polkowice wzrosła do 4 punktów.
Zdecydowanym faworytem spotkania w Jeleniej Górze był Górnik, który był przed meczem liderem grupy, a Karkonosze, które wiosną tylko raz zremisowały i dostały punkty walkowerem za mecz z KP Brzeg Dolny, już zostały zdegradowane do IV ligi. I choć trener Robert Bubnowicz nie mógł skorzystać z pauzującego za żółte kartki Bartosza Tyktora, to w jego miejsce do składu powrócił asystent szkoleniowca, czyli Marcin Morawski.
Od pierwszych minut wtorkowego meczu przewagę mieli wałbrzyszanie, jednak gra toczyła się głównie w środku boiska. W 15 min. Dariusz Michalak najpierw trafił w słupek, a dwie minuty później otworzył rezultat, po dośrodkowaniu z prawej strony Dominika Radziemskiego. Kilka chwil potem okazję miał Marcin Orłowski, ale trafił w poprzeczkę. W 35 min., po kolejnej akcji na prawym skrzydle, w szesnastkę wpadł Mateusz Krzymiński, który minął Radosława Sarełę i uderzeniem z lewej nogi podwyższył wynik spotkania. Tuż przed przerwą szansę na drugiego gola miał Dariusz Michalak, jednak jego strzał obronił Oskar Wieliczko.
Druga połowa zaczęła się bardzo spokojnie i bardzo długo trzeba było czekać na lepsze, bardziej kreatywne akcje. Widzowie za to mogli w tym czasie podziwiać efektowne oprawy wykonane przez najzagorzalszych fanów obu ekip. W 71 min. pierwszą groźną sytuację mieli miejscowi, gdy najpierw strzał Macieja Firleja trafił w słupek, a potem z dobitką zdążył Krzysztof Pieśkiewicz, który uderzył obok bramki. Później okazję miał Krzymiński, lecz trafił w poprzeczkę, ale dokładniejszy był w 83 min., gdy płaskim uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3:0.
Po meczu nie obyło się bez skandalu, ponieważ pseudokibice gospodarzy zaczęli rzucać w policjantów butelkami i krzesełkami, za co dwaj z nich zostali zatrzymani.
W najbliższej kolejce wałbrzyszanie zagrają na własnym stadionie z KS Polkowice. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 maja, o godz. 17:00.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 D. Michalak (17), 0:2 Krzymiński (35), 0:3 Krzymiński (83). Żółte kartki: Sareło, Szramowiat, Pieśkiewicz oraz Orzech, G. Michalak, Sobiesierski. Sędziował: Jakub Krawczun (Wrocław). Widzów: 700.
Karkonosze: Wieliczko – Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Wersocki – Pieśkiewicz, Kraśnicki (46 Szramowiat), Poszelężny, Sareło, Kusiak (59 Kowalski) – Firlej.
Górnik: Jarosiński – Rytko, D. Michalak, Orzech, Surmaj – Radziemski (85 Woźniak), Morawski, G. Michalak (62 Krawiec), Krzymiński (89 Sobiesierski), Sawicki – Orłowski.