https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prezydent w Świebodzicach

Po raz pierwszy w historii miasta, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Świebodzice. Andrzej Duda pojawił się w świebodzickim Rynku w czwartek, 28 kwietnia, po godz. 18:00. Witały go tłumy świebdziczan, władze miasta, zaproszeni goście.
Prezydent Andrzej Duda przyleciał, rządowym śmigłowcem prosto z Bystrzycy Kłodzkiej, w której także spotkał się z mieszkańcami. Rządowy Sokół lądował na gminnym lotnisku w Świebodzicach, a następnie kolumna aut przyjechała do Rynku. Na widok prezydenckiej limuzyny podniosła się prawdziwa wrzawa, ludzie machali chorągiewkami, klaskali i skandowali „Andrzej Duda, Andrzej Duda”. Prezydent, mimo że otoczony kordonem oficerów BOR-u, chętnie witał się ze świebodziczanami, ściskał ręce, rozdawał autografy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, a maluchy robiły prezydentowi zdjęcia telefonami komórkowymi. Zanim głowa państwa pojawiła się w centrum, zgromadzeni obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci z ze świebodzickich szkół oraz Chóru Akord. W imieniu władz samorządowych Prezydenta RP powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.
duda kozuchowicz swiebodzice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– W tym szczególnym dla naszego miasta dniu, witam Pana w imieniu całej społeczności Świebodzic i swoim własnym. To prawdziwy zaszczyt gościć w progach naszego domu, w naszej małej ojczyźnie – tak dostojnego gościa. Dla nas ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mam także nadzieję, że i dla Pana Prezydenta Świebodzice będą się odtąd kojarzyć z miejscem, w którym żyją serdeczni, gościnni i pozytywnie patrzący w przyszłość ludzie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Prezydent Andrzej Duda w ciepłych słowach odniósł się do tego powitania, w swoim przemówieniu nawiązał także do sytuacji w kraju, do wprowadzanych przez rząd PiS reform. Podkreślił, że wprowadzony program Rodzina 500 + z pewnością przyczyni się do przyrostu naturalnego m. in. w takich miastach, jak Świebodzice. Zapewnił, że obiecane poprzez niego obniżenie wieku emerytalnego czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku – będzie zrealizowane.
– Wiem, ż Państwo na to czekają, ale proszę jeszcze o chwilę czasu, o wyrozumiałość – mówił prezydent.
duda swiebodzice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W swoim wystąpieniu prezydent mówił także o zrównoważonym rozwoju całego kraju, o ważnych zmianach w oświacie. Podziękował mieszkańcom za transparent z napisem „Dobrej zmiany nie oddamy”.
– Dziękuję za ten transparent i za to, że nam o tym przypominacie. My odpowiadamy za dobrą zmianę i tej dobrej zmiany nie odpuścimy – podkreślił.
Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, wielu osobom udało się zrobić sobie zdjęcie z prezydentem, ludzie dosłownie cisnęli się, by maksymalnie zbliżyć się do Andrzeja Dudy. Przed odjazdem prezydent otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek- kosz świebodzickich słodkości ze Śnieżki i wizerunek ratusza odlany w srebrze. Prezydent zrewanżował się pamiątkową grafiką Warszawy.
duda_dzieci_swiebodzice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Bardzo dziękuję mieszkańcom naszego miasta za tak serdeczne i entuzjastyczne przyjęcie Pana Prezydenta – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Wśród gości tego spotkania byli m. in. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, świebodziccy radni miejscy i powiatowi, duchowni.
(RED)
 
 

REKLAMA

Kliknij tutaj