https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mecz o wszystko

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w III meczu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi zagrają w Kołobrzegu z Kotwicą. Mecz odbędzie się w środę, 27 kwietnia o godz. 18:00.
SONY DSC
Nikt się nie spodziewał aż tak emocjonujących spotkań. W pierwszym meczu w Kołobrzegu wałbrzyszanie prowadzili z faworyzowaną Kotwicą w czwartej kwarcie, ale nie wykorzystali szansy i przegrali 73:78. Za to w drugiej potyczce, mimo fatalnej gry w pierwszej i trzeciej ćwiartce, wygrali 72:63 dzięki… znakomitej grze w drugiej i ostatniej ćwiartce. W meczu w Kołobrzegu najlepszymi zawodnikami obu zespołów byli Paweł Pawłowski oraz Rafał Niesobski, którzy zdobyli po 24 pkt., a w Wałbrzychu najbardziej skuteczni byli Karol Obarek i Grzegorz Arabas (odpowiednia zdobycz to 22 i 18 punktów). W trzecim meczu trudno wskazać faworyta, lecz wydaje się, że zwycięzca grupy A jest personalnie silniejszym zespołem, ale do pokonania, co pokazał mecz w hali Aqua-Zdrój, choć Górnik zagrał bez kontuzjowanego Pawła Pirosa.
– By wygrać w Kołobrzegu musimy poprawić obronę i ustabilizować nasza grę przez całe spotkanie. Nie możemy grać falami i musimy utrzymać to, co wypracowaliśmy. Szanujemy przeciwnika, ale sportowo walczymy o zwycięstwo – zapowiada Rafał Glapiński, kapitan Górnika.
– O zwycięstwie zadecyduje dyspozycja poszczególnych zawodników – dodaje Arkadiusz Chlebda, trener Górnika. – Myślę, że to spotkanie też rozstrzygnie się w końcówce.
Rywalizacja ewentualnych rywali Górnika i Kotwicy, czyli AZS AGH Kraków – AZS UMCS Lublin również jest nierozstrzygnięta: w pierwszym meczu wygrali lublinianie 72:68, a potem krakowianie zwyciężyli 85:76 i dodatkowe, trzecie spotkanie zostanie rozegrane w Krakowie.
Radosław Radczak

REKLAMA

Click Here