https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

I Drużynowe Mistrzostwa Międzyszkolne w Pływaniu o Puchar Dyrektora ZS nr 4

27 kwietnia, w pływalni Aqua Zdrój, odbędą się I Drużynowe Mistrzostwa Międzyszkolne w Pływaniu o Puchar Dyrektora ZS nr 4 w Wałbrzychu. Każda szkoła podstawowa może wystawić dwie drużyny 6 osobowe (klasy IV-VI), a szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne po dwie drużyny 4 osobowe.
tytulowe_zawodyplywackie-860x320
– Oczywiście to maksymalne zgłoszenia, zachęcamy wszystkie szkoły, które mają młodych pływaków do zgłoszenia się do wspólnej zabawy. Uczniowie będą konkurować na trzech poziomach: indywidualnych, sztafetowych i międzyszkolnych (suma punktów startów indywidualnych i sztafet). I Drużynowe Mistrzostwa Międzyszkolne w Pływaniu o Puchar Dyrektora ZS nr 4 otworzą cykl zawodów pływackich na nowy rok szkolny 2016/2017 – mówią organizatorzy i dodają: – Reaktywujemy wałbrzyskie pływackie współzawodnictwo! Miejski Program Nauki Pływania, który trwa już trzy lata oraz aktywność szkółek pływackich jak i powstanie nowych klubów wskazuje na ogromną popularność pływania w Wałbrzychu. W każdej szkole są zdolni uczniowie – pływacy. Czas na zabawę i sprawdziany długoletnich nauk.
Dla Szkół Podstawowych (klasy IV-VI), Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych:
I Liga Pływacka I edycja (październik 2016 – styl dowolny),
I Liga Pływacka II edycja (grudzień 2016 – styl grzbietowy),
I Liga Pływacka III edycja (marzec 2017- styl klasyczny),
I Liga Pływacka IV edycja (maj 2017 – styl motylkowy).
II Drużynowe Mistrzostwa Międzyszkolne w Pływaniu o Puchar Dyrektora ZS nr 4 (1 czerwca 2017) z podsumowaniem wszystkich edycji I Ligi
Dla Szkół Podstawowych (Klasy I-III):
I Drużynowe Zawody Sztafet Pływackich (czerwiec 2016)
II Drużynowe Zawody Sztafet Pływackich ( listopad 2016)
III Drużynowe Zawody Sztafet Pływackich (styczeń 2017)
IV Drużynowe Zawody Sztafet Pływackich (kwiecień 2017)
V Drużynowe Zawody Sztafet Pływackich (czerwiec 2017 ) – z podsumowaniem wszystkich DZSP
Organizatorzy: Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ, Zespół Szkół Nr 4 w Wałbrzychu, Uczniowski Klub Sportowy Szafir.
(RED)

REKLAMA